MojAndroid

Aj keď sa vám možno už zdalo, že ďalšie zvyšovanie rozlíšenia na smartfónoch nemá zmysel, výrobcovia s vami pravdepodobne súhlasiť nebudú. Hoci už dnešné zobrazovacie panely s QHD rozlíšením sú viac než postačujúce, viaceré informácie naznačujú, že sa chystajú displeje s ešte vyššou hustotou pixelov ako doteraz. Konkrétne sa objavili správy, že Samsung pripravuje nový 6 palcový AMOLED displej s rozlíšením 4K, ktorý by mal predčiť všetko, čo bolo doteraz juhokórejskou spoločnosťou predstavené.

Samsung má vydanie takéhoto displeja naplánované na budúci rok v auguste, a tak by to teoreticky mal stihnúť aj do najnovšieho Galaxy Note 5. Zobrazovací panel s takto vysokým rozlíšením by mal ponúknuť hustotu zobrazovacích bodov na úrovni 746 PPI, čo predstavuje hodnotu, ktorá je pre ľudí už ďaleko za hranicou viditeľnosti voľným okom. Tiež sa očakáva, že Samsung zmenší rámik, vďaka čomu by mohol do tela s veľkosťou súčasného Note 4 vtesnať ešte väčší displej.

Čo sa týka budúcnosti 4K displejov, zdá sa, že v roku 2015 by sa pri tabletofónoch mohli stať novým trendom. Svoj vlastný zobrazovací panel s veľkosťou od 5,5 do 6 palcov totižto údajne pripravuje aj Sharp a na svoje by si mali prísť aj vyznávači papierových špecifikácií u LG. Dúfame len, že spolu so zvyšovaním rozlíšenia sa bude zvyšovať aj  kvalita. V budúcom roku by sme nepochybne uvítali displeje lepšie čitateľné na priamom slnečnom svetle s menšími odleskami a samozrejme aj zníženou spotrebou energie.

Zdroj: phonearena

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+