MojAndroid

Majitelia výrobcov s mohutnými nadstavbami si pravdepodobne ešte istý čas počkajú na príchod aktualizácie, ktorá bude obsahovať najnovší systém vo verzii Android Oreo. A čo staršie zariadenia? Práve pre tie môže byť riešením aj aktualizácia neoficiálnou cestou.

Pre zariadenia Samsung Galaxy S6 a S6 Edge

Náš tip
Samsung Gear IconX 2018: Na takúto výdrž sme čakali | IFA 2017

Prostredníctvom portálu XDA developers je k dispozícii práve neoficiálna aktualizácia na Android Oreo pre vybrané zariadenia Samsung. Táto aktualizácia je postavená na báze LineageOS a jej tvorcom je používateľ s prezývkou lukasb06. Port je dostupný na “plochu” variantu smartfónu, ale aj na verziu Samsung Galaxy S6 Edge. Stále je zopár chýb, ktoré je potrebné napraviť ďalšou aktualizáciou. Napriek tomu aj funkcie po stránke konektivity ako Wi-Fi, Bluetooth, NFC, ale aj čítačka odtlačkov prstov fungujú v tomto rozostavení spoľahlivo.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Samsung Galaxy S6 Edge.

K dispozícii aj pre model Samsung Galaxy Tab S2

Náš tip
Samsung Galaxy J7 2016 dostal aktualizáciu na Android 7.0 Nougat

Pre tablet Samsung Galaxy Tab S2 je k dispozícii takisto zostavenie LineageOS 15.0, ktoré prinesie sladkú aktualizáciu na systém Android Oreo. Používateľ LuK1337 ju sprístupnil v príslušnom vlákne fóra XDA developers. Známe sú problémy s kamerou. Táto zostava je konkrétne dostupná na model Samsung Galaxy Tab S2 9.7 Wi-Fi (2016).

Verzia pre Samsung Galaxy S6 / S6 Edge

Verzia pre Samsung Galaxy Tab S2

Zdroj: xda-developers

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+