MojAndroid

Spoločnosť Samsung oznámila, že Samsung GALAXY S4 získal certifikát TCO a stal sa tak vôbec prvým telefónom s týmto osvedčením. Asociácia TCO Development, nezávislý orgán, ktorý sa zameriava na udržateľnosť v oblasti IT, dospela k záveru, že pri výrobe a vývoji telefónu GALAXY S4 boli dodržané princípy udržateľného rozvoja a že tento výrobok vychádza v ústrety dopytu zákazníkov po ekologicky udržateľných mobilných zariadeniach.

tcologo

„Pri vývoji telefónu GALAXY S4 sme sa vo svojom rozhodovaní riadili dopytom zákazníkov po výrobkoch, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Sme radi, že sme sa stali prvým výrobcom inteligentných telefónov, ktorý získal certifikát TCO. Potvrdzuje to, aký veľký dôraz kladieme na udržateľnosť,“ uviedol JK Shin, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics.

S ohľadom na dopad na životné prostredie dospela asociácia TCO k záveru, že GALAXY S4 neobsahuje nebezpečné materiály, ako sú napríklad nikel, berýlium či ortuť, ktorých prítomnosť by výrazne obmedzila možnosti recyklácie telefónu po uplynutí jeho životnosti. Čo sa ekonomickej udržateľnosti týka, TCO kladne hodnotila predovšetkým energetickú efektivitu nabíjačky a ďalej tiež priemyselný dizajn telefónu, ktorý zvyšuje jeho spoľahlivosť.

Zdroj: Samsung

18.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+