MojAndroid

Predošlé predpoklady o tom, že séria Samsung Galaxy S23 bude plne disponovať procesormi od spoločnosti Qualcomm, sa zrejme podarilo vyvrátiť. Tieto vlajkové modely sa budú v niektorých krajinách nakoniec predávať aj s čipsetmi Exynos.

Séria Samsung Galaxy S23 už bola oficiálne predstavená, poznáme aj ceny:

Budeme opäť donútený používať Exynos verziu?

Pripravovaný čip Exynos 2300 má potenciál priniesť oproti Exynosu 2200 výraznejšie vylepšenia, no podobné očakávania sme mali aj od súčasného vlajkového procesora vlastnej výroby. Tie sa nakoniec úplne nevyplnili, keďže alternatíva v podobe Snapdragonu je stále v mnohých ohľadoch lepšia. Špekuluje sa, že Exynos variant sa bude predávať na čínskom trhu, no tým si zatiaľ nemôžeme byť úplne istí.

samsung exynos
Samsung Exynos | Zdroj: XiaomiAdictos.com

70 percent celkových predajov telefónov z modelového radu Samsung Galaxy S22 bolo predaných s čipsetom Snapdragon. Ostatných 30 percent tvoria Exynos verzie. Počas ďalšieho roka sa má tento podiel ešte zväčšiť na stranu modelov s procesormi od Qualcommu. Exynos 2300 je pre nás zatiaľ záhadou a nevieme presne povedať, čo prinesie. Nevylučuje sa ani vznik situácie, že Exynos verzie ostanú k dispozícii na kúpu pre nás Európanov presne ako po starom.

Samsung Galaxy S23 Ultra dostane 200 MP fotoaparát a obrovský snímač odtlačkov prstov

22.8.2022

Vlajková séria smartfónov Samsung Galaxy S23 bude opäť predstavená začiatkom roka. August je už čas, kedy sa o novinkách začíname dozvedať prvé informácie. To, že novinky dostanú ešte nepredstavené čipsety Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, vieme už nejaký čas.

Samsung Galaxy S23 bez Exynosov

Samsung sa totiž rozhodol do prichádzajúcich vlajkových lodí nasadiť výlučne procesor od Qualcomm, Exynos v nich neuvidíme. To ale neznamená, že Exynosy prestane vyrábať.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Technizo Concept / YouTube

Nové informácie k téme priniesol portál GSMArena. Séria Samsung Galaxy S23 by mala byť predstavená v januári alebo februári budúceho roka. Ako iste viete, výrobca už niekoľko rokov vo svojich vlajkových modeloch používa ultrasonické snímače odtlačkov prstov od Qualcomm.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Technizo Concept / YouTube

Samsung Galaxy S23 Ultra by mal dostať ich najnovší variant, ktorý sa vyznačuje tým, že plocha snímania odtlačku prsta je poriadne veľká. Rovnaký snímač používa napríklad vivo X80 Pro a my ho považujeme za jednoznačne najlepší na trhu. Okrem veľkosti sa vyznačuje aj extrémnou presnosťou, odomykanie je možné aj s mokrými prstami a je naozaj veľmi rýchly.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Otázkou zostáva, či tento snímač bude len výsadou Ultra modelu alebo sa dostane aj do ďalších modelov série Galaxy S23.

Samsung Galaxy S23 Ultra s 200 MP fotoaparátom

To ale nie je všetko. Jedným z najväčších lákadiel najvybavenejšieho modelu má byť, ako už býva zvykom, jeho fotoaparát. Tentokrát by mal dostať snímač s rozlíšením až 200 megapixelov. Počas posledných troch rokov sme mali možnosť v Ultra modeloch Samsungu vidieť 108-megapixelové fotoaparáty.

Náš tip
Samsung prichádza s novou aktualizáciou, pravdepodobne ju dostane aj váš smartfón

19.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+