MojAndroid

Pravidelný scenár sa zopakuje aj začiatkom ďalšieho roka, a tak môžeme očakávať Samsung Galaxy S21 s procesorom Exynos. PhoneArena spomína, že najvyšší model série S21 (Ultra?) bude obsahovať Exynos 1000, no nižšie verzie len Exynos 992. Našťastie sa vraj zníži výkonnostný rozdiel medzi Snapdragonom 875 a Exynosom 1000.

Samsung Galaxy S21 bude taktiež obsahovať Exynos.

Samsung Galaxy S21 s procesorom Exynos, ale rozdiely vo výkone sa zmenšia

Známy leaker, Ice Universe, spomína aj to, že Snapdragon 875 získa výrazné posilnenie výkonu v oblasti CPU aj GPU. Okrem toho spomína aj to, že Exynos 1000 nebude obsahovať AMD GPU ako sa nedávno šuškalo.

Dohady vychádzali zo správ, že AMD a Samsung vstúpili do partnerstva počas minulého roka. Očakáva sa, že Samsung z tohto partnerstva vyťaží čo najviac výkonu pre svoje vlajkové lode. Hovorí sa, že hlavne grafické jadro by z tohto partnerstva mohlo profitovať.

Pred pár mesiacmi vyšli na svetlo sveta aj výsledky z benchmarku, v ktorom mal Samsungový čip s AMD grafikou doslova zahanbiť Snapdragon 865. Tá mala byť podľa výsledku až trikrát výkonnejšia ako Adreno čip v Snapdragone.

Všetko to znie fajn, avšak práve spomínaný leakster Ice Universe tvrdí, že AMD grafiku v mobiloch nemáme očakávať skôr, než v roku 2022. To znamená, že Exynos 1000 bude obsahovať grafický čip Mali, ktorý sa pri záťaži nevyrovná Qualcommovému Adrenu.

Samsung by sa čoskor taktiež mal zbaviť myšlienky vyrábania vlastného procesora a miesto toho by mal prevziať technológiu od ARM. Nový procesor bude založený na Cortex-X Custom programe. Doteraz Samsung len nakupoval architektúru od ARM a navrhoval na ňu vlastný procesor.

Momentálne však nemáme viac správ ohľadom Exynos 1000 procesoru, len asi toľko, že to bude 5 nm procesor, tak ako Snapdragon 875. Očakávame, že bude výkonnejší ako Exynos 990, známy zo série S20.

Náš tip
Vymeňte starý za nový: Získajte Samsung Galaxy Note 20 len za 319 eur

1.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+