MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá: TOP multimediálny smartfón bez kompromisov

Vlajkové lode by mali zvládať multimédiá na jednotku, nič iné od nich ani neočakávame. Samsung Galaxy S10+ spĺňa všetky požiadavky na kvalitný multimediálny smartfón. Najlepší displej na trhu zaručí, že obsah na ňom bude vždy vyzerať vynikajúco, výkonný procesor sa zase postará o ničím nerušenú zábavu bez sekania a iných nepríjemností.

Hudobnú stránku zabezpečujú stereo reproduktory, ktoré hrajú mimochodom výborne. Jeden sa nachádza na spodnej strane, druhý nad displejom. Hrajú poriadne nahlas, nechýba ani basová zložka a problém neprichádza ani vtedy, keď nastavím maximálnu hlasitosť. Presne takto si predstavujem zvukový prejav pravej vlajkovej lode – bez kompromisov.

Kompromisy neprichádzajú ani v prípade ďalších multimediálnych vlastností. Veľkou konkurenčnou výhodou môže byť aj prítomnosť 3,5 mm audio konektora, oceňujem aj pridanú hodnotu v podobe kvalitných AKG slúchadiel priamo v balení. Hrajú jednoducho výborne.

K multimédiám a zábave neodmysliteľne patria aj hry. Maximálny výkon procesora zabezpečuje nerušený zážitok bez sekania, nechýba ani špeciálny herný režim, ktorý dokáže eliminovať upozornenia, takže vás nič nebude rušiť. Smartfón je optimalizovaný na hranie tých najnáročnejších hier. Nechýba možnosť nastavenia maximálneho výkonu a rozšírený Dolby Atmos herný mód, ktorý sa zatiaľ nenachádza v žiadnom inom telefóne. Vďaka špeciálnemu systému chladenia pomocou plynu dokážete hrať dlhšie bez toho, aby sa zariadenie výrazne zahrialo.

Konektivita: Nič mu nechýba

Konektivita je pri smartfónoch veľmi dôležitou oblasťou, ktorá by mala byť dotiahnutá do konca. Kompromisy neočakávame ani pri lacnejších zariadeniach, nie to ešte pri vlajkových lodiach. Na úvod musím povedať, že Samsung Galaxy S10+ ma svojou konektivitou nesklamal.

Zariadenie je Dual SIM, takže v ňom môžete používať dve SIM karty naraz. Druhý slot je zdieľaný so slotom na pamäťovú kartu microSD, takže ak plánujete využívať dve SIM karty a viac ako 128 GB dát, poobzerajte sa po verzii s 512 GB alebo 1 TB pamäťou. Telefonovanie je s vlajkovou loďou od Samsungu veľmi príjemné. Kvalita mikrofónov a reproduktora je na najvyššej úrovni.

V správcovi SIM kariet si môžete nastaviť tú, ktorú bude smartfón preferovať v prípade hovorov alebo dátových prenosov. Oba sloty podporujú aj 4G siete. Karty si môžete premenovať, takže ihneď vidíte, z karty ktorého operátora telefonujete, píšete SMS alebo dátujete. Nechýbajú ani prehľadné štatistiky hovorov a presurfovaných dát, nastaviť si môžete aj upozornenie na prekročenie dátového limitu. Pozrieť si môžete, samozrejme, aj množstvo dát, ktoré ste stiahli prostredníctvom Wi-Fi pripojenia.

Keď už som pri Wi-Fi konektivite, Samsung Galaxy S10+ je pripravený aj na príchod štandardu Wi-Fi 6 a dokáže rýchlo prepínať medzi mobilným pripojením a Wi-Fi pripojením. Nechýba ani funkcia varovania pred potenciálne nebezpečným Wi-Fi pripojením.

Do smartfónu som, samozrejme, nainštaloval navigáciu Waze, ktorú veľmi rád používam. Navigovanie bolo bezproblémové, s výpadkom signálu som sa nestretol vôbec. To isté platí aj pri pripojení prostredníctvom technológie bluetooth. Tá je mimochodom v zariadení prítomná vo verzii 5.0.

Na svoje si prídu aj používatelia, ktorí využívajú bezkontaktné mobilné platby. Samsung Galaxy S10+, samozrejme, podporuje aj technológiu NFC, takže Google Pay či iné riešenie mobilných platieb využijete bez problémov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+