MojAndroid

Samsung Galaxy S10 je prvým modelom výrobcu, ktorý priniesol pokrokový skener odtlačkov prstov v displeji. Revolučná technológia však zjavne vôbec nie je dokonalá. Na jej muchy sa sťažovali už niekoľkí používatelia, preto výrobca zakročil a poslal mi aktualizáciu, ktorá chyby napraví.

Skener očnej dúhovky bol lepší?

Samsung v minulosti prišiel s originálnou myšlienkou zabezpečenia. V modeli Galaxy Note 7, nechválne známom aj svojou výbušnou povahou, zabudoval skener očnej dúhovky. Ten sa neskôr objavil aj v ďalších, ale modelový rad S10 ukončil jeho éru. Štafetu prebral ultrazvukový skener odtlačkov prstov. No tak, ako mal skener dúhovky svojich odporcov, tak ich má teraz aj on.

Modelový rad Galaxy S10 úplne vynechal skener očnej dúhovky
Modelový rad Galaxy S10 úplne vynechal skener očnej dúhovky

Na chybe je čiastočne softvér. Skener má z nejakého dôvodu problém rozoznať váš prst častejšie, než je zvykom pri smartfónoch za tisíc eur. Ultrazvuková čítačka mala mať oproti klasickej navrch aj v situácii, keď sú prsty mokré. V prípade Galaxy S10 a S10+ môžete ale niekedy naraziť na problém aj so suchým prstom.

Výrobca to nenechá len tak

Samsung si sťažnosti používateľov všíma. Modelový rad Galaxy S10 predstavuje to najdôležitejšie, čo teraz výrobca má. Preto sa sústredí aj na to, aby boli všetci majitelia spokojní. Keď sa teda objavili tieto problémy, niektorí z nich začali vymýšľať spôsob, akým by ho vyriešili. S jedným riešením prišiel aj Lewis z kanálu Unbox Therapy.

Výrobca prirodzene prišiel s vlastným riešením a tým je aktualizácia. Vďaka nej by sa malo odomykanie ultrazvukovým skenerom nielen opraviť, ale možno aj zrýchliť. Ak ste aj vy dostali túto aktualizáciu, napíšte nám o tom do diskusie pod článkom. Pocítili ste nejakú výraznú zmenu? Potešíme sa každej skúsenosti.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Odblokovanie tvárou na Galaxy S10+ sme oklamali jednoduchým trikom. Takto tomu zabránite
Náš tip
Stiahnite si kreatívne tapety pre váš Samsung Galaxy S10
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.3.2019
Zdroj: Android Community

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+