MojAndroid

Jedným z očakávaných smartfónov tohto roka je aj Galaxy Note III od Samsungu, ktorý by spoločnosť podobne ako predchádzajúce modely mala predstaviť na výstave IFA v Berlíne. Z predchádzajúcich dohadov sme sa už dozvedeli, že nový Note by mal byť tabletofónom v pravom slova zmysle – alebo skôr len tabletom? Informácie poskytnuté rôznymi zdrojmi totiž naznačujú, že by mal disponovať obrovským 6,3 palcovým displejom s Full HD rozlíšením, podobne ako Ascend Mate z CES 2013. Najnovšie správy z The Korea Times túto uhlopriečku potvrdzujú a pridávajú aj informácie o použitom procesore, ktorým by mal byť osemjadrový Exynos 5 Octa.

Na obrázku Samsung Galaxy Note II

Otázkou aj naďalej ostáva, či by sa Samsung pri novom modeli vydal cestou zväčšovania uhlopriečky. Spomínaný Ascend Mate je už veľkým zariadením s rozmermi 163.5 x 85.7 x 9.9 mm a myslíme si, že 5,5 palcový displej použitý v súčasnom modeli je maximum pre pohodlné prenášanie a prácu so zariadením. Samsung však stále môže upraviť konštrukciu tak, aby displej vypĺňal celú prednú stranu, čím by sa rozmery dostali na prijateľnejšiu hodnotu. Podobne ako to spravil Sony so svojou Xperiou ZL. Predstavenie nového Note III je však ešte ďaleko a preto aj tieto informácie berte s rezervou.

Via: pocketnow

17.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+