MojAndroid

Spoločnosť Samsung vo svojej internej prezentácii ukázala jeden slide, na ktorom dokumentuje vývoj displejov na mobilných zariadeniach. Za zmienku tu stojí ale najmä informácia o tom, že spoločnosť v roku 2015 reálne uvažuje o výrobe displejov s Ultra HD (4K) rozlíšením. Tieto displeje by pritom mali byť použité na mobilných zariadeniach, pričom najlepším adeptom sa javí model Galaxy Note 5. Spoločnosť sa o prípravách takéhoto displeja zmienila už v minulosti, keď rozoberala rozdiely medzi technológiou diamantovej pixelovej matice.

samsung-display-slide-1

Podľa ďalších dohadov by Samsung mal začať vyrábať takéto displeje už v auguste, čo by sedelo s predstavením nového Galaxy Note 5 v septembri. Tento dátum ešte nie je potvrdený, ale ak budeme vychádzať z predchádzajúcich skúseností, je viac, než pravdepodobné, že kórejský gigant predstaví nový tabletofón práve na podujatí IFA v Berlíne. Samozrejmosťou by mal byť aj pripravovaný model Galaxy Note Edge so zahnutým displejom na oboch stranách. Toto zariadenie by malo mať uhlopriečku displeja veľkú 5,78″, zatiaľ čo tradičná verzia tabletofónu Note 5 ponúkne uhlopriečku s veľkosťou 5,89″. Ak by na takto veľkých zariadeniach bol použitý Ultra HD displej, dostali by sme hustotu pixelov na úrovni 762, resp. 748 ppi. To sú naozaj rekordné hodnoty, ktoré výrazne prekonávajú dnes už štandardné Ultra HD displeje. Opäť sa ale naskytá otázka, či sú takéto jemné displeje skutočne na mobilných zariadeniach potrebné. Zvedaví budeme aj na to, ako si s takýmto obrovským množstvom pixelov poradí hardvér zariadenia a ako na tom bude výdrž batérie.

Zdroj: PhoneArena

9.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+