MojAndroid

Spoločnosť Samsung dnes už nepredstavuje ani zďaleka toľko zariadení ako kedysi. Teda, aspoň sa ich toľko nedostáva na náš trh. Okrem vlajkových lodí je k dispozícii vždy ešte niekoľko dostupnejších modelov, ktoré zaujmú širšie spektrum zákazníkov. Do tejto kategórie spadá aj model Samsung Galaxy J5 2016, ktorý je nástupcom originálneho modelu z minulého roku.

Konštrukcia – kovový rám poteší

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Vzhľadom na to, že telefón nám bol doručený v nekomerčnom balení, sa k tomu vyjadrovať nebudeme. Samotné zariadenie je aj tak to najdôležitejšie a niečo nás na ňom zaujalo už od prvého okamihu. Aj napriek tomu, že Samsung Galaxy J5 2016 je dostupnejšie zariadenie, ponúka kovový rám. To je veľmi zaujímavá vlastnosť, ktorá dodáva zariadeniu šmrnc.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto

Inak ide o pomerne štandardné zariadenie, ktoré má niekoľko špeciálnych prvkov. Vpredu dominuje veľký displej, pod ktorým nájdeme tradičné tlačidlá Multitasking, hardvérové tlačidlo Domov a tlačidlo späť. Hore najviac zaujme predný LED blesk, vedľa ktorého sú umiestnené potrebné senzory, reproduktor pre telefonáty a predná selfie kamera. Celá predná strana je pokrytá jedným kusom skla, čo je tiež veľmi vkusný doplnok.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto-2

Ako sme už spomínali, hrany zariadenia sú tvorené kovovým rámom. Naľavo nájdeme dve tlačidlá pre ovládanie hlasitosti, kým vpravo je umiestnené tlačidlo napájania. Všetky tlačidlá, vrátane hardvérového tlačidla Domov, poskytujú dostatočnú spätnú väzbu a zároveň sú tak akurát tuhé. Vďaka tomu sa nebude často stávať, že by sa mimovoľne stláčali vo vreckách či v taške. Horná strana zariadenia je pritom prázdna, kým dole nájdeme microUSB port, 3,5mm jack pre slúchadlá a aj mikrofón.

Zadná strana je tvorená plastovým odnímateľným krytom. Hore nájdeme tradičné prvky Samsung smartfónov, a to konkrétne šošovku fotoaparátu a blesk. Naľavo od fotoaparátu je ešte aj pomerne nápadná mriežka reproduktoru pre slúchadlá. Inak na zadnom kryte vidíme iba logo spoločnosti a informáciu o Dual-SIM funkcionalite zariadenia.

Samsung Galaxy J5 2016 Foto-12

Po odobratí krytu sa naskytne pohľad na odnímateľnú batériu a až tri sloty pre karty. Vďaka tomu môžete telefón aktívne používať s dvomi microSIM kartami a zároveň využívať rozšírenie vnútornej pamäte vďaka microSD pamäťovej karte.

Celkovo je telefón postavený veľmi solídne, na čo sme si už pri zariadeniach od Samsungu zvykli a platí to aj o dostupnejších modeloch. V ruke sa drží veľmi dobre, nešmýka sa a matný zadný kryt absolútne nezachytáva odtlačky či nečistoty tak, ako sme zvyknutí pri vlajkových lodiach so skleneným krytom. Kovový rám je už iba čerešnička na torte a celkovo tak konštrukciu zariadenia hodnotíme na výbornú. Je už iba na vás, či sa vám tento tradičný štýl páči alebo nie. Isté je, že s telefónom Samsung Galaxy J5 2016 nebudete vytŕčať z radu, no zároveň vás jeho spracovanie nesklame.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
30.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+