MojAndroid

Spoločnosť Samsung dnes už možno neponúka na našom trhu až také veľké množstvo smartfónov ako pred niekoľkými rokmi. V každej kategórii zariadení ponúka jednu, nanajvýš dve alternatívy, čo pomáha prehľadnosti portfólia spoločnosti. Telefóny majú tiež jednotnejší dizajn a funkcie ako kedysi, a tak je niekedy ťažšie nájsť rozdiely medzi TOP modelmi a zariadeniami z nižšej triedy. Samsung Galaxy J3 patrí medzi zariadenia, ktoré by ste na prvý pohľad mohli ľahko pomýliť s niektorou z minulých vlajkových lodí, no v skutočnosti ide o extrémne dostupný model, ktorý reflektuje aktuálne postavenie Samsungu na trhu.

Balenie – bude zodpovedať cene

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Samsung Galaxy J3 nám bol doručený v nenápadnej bielej krabičke, ktorá ale nemala žiadnu potlač a ktorá určite nebude sprevádzať zariadenie v oficiálnom predaji. Vo vnútri sme ale našli slúchadlá (nie štuplíkové), microUSB kábel a nabíjačku s výstupom 1A. Predpokladáme, že spolu s príslušnou dokumentáciou bude toto aj reálna výbava balenia telefónu, a tak môžeme skonštatovať, že nás tu nič neprekvapilo a ide o štandardné balenie v tejto triede zariadení.

Konštrukcia a dizajn – klasický Samsung

Ak by ste mali previazané oči a podal by som vám do ruky Samsung Galaxy J3, je veľmi pravdepodobné, že by ste po chvíľke odhalili výrobcu, z dielne ktorého telefón pochádza. Zariadenie má veľmi jasné črty typické pre Samsung. Vpredu dominuje veľký AMOLED displej. Pod ním sa nachádza hardvérové tlačidlo domov a dve kapacitné tlačidlá Multitasking a Späť po stranách. Tlačidlá ale nie sú podsvietené, a tak si budete chvíľu zvykať na to, kým v tme zakaždým nahmatáte správne tlačidlo.

Samsung Galaxy J3 Foto-3_výsledok

Nad displejom sa nachádza iba logo spoločnosti, reproduktor pre volania a tradičné senzory spolu s prednou kamerou. Je zaujímavé, že lišta pod displejom je biela tak, ako aj zvyšok konštrukcie, no lišta nad displejom je čierna. Vytvára to pomerne originálny kontrast, vďaka ktorému je jednoduchšie spoznať a identifikovať telefón.

Kým predná strana je celá pokrytá jedným kusom skla, zvyšok konštrukcie je plastový. Strieborný plastový rám trochu pripomína kovovú obdobu svojich drahších bratov, no už pri prvom dotyku vám bude zrejmé, že ide o plastovú súčiastku. To ale nemyslíme ako výčitku – telefón sa v ruke drží dobre a plastový rám nám neprekážal. Okrem toho, v tejto kategórii zariadení nejde o žiadnu výnimku.

Ovládacie tlačidlá sú umiestnené klasicky – na pravej strane je iba tlačidlo napájania, naľavo nájdete dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. V hornej stene je umiestnený 3,5mm jack pre slúchadlá a dole nájdete microUSB port a nenápadný mikrofón. V tomto smere tak neregistrujeme žiadne prekvapenia.

Pri pohľade na zadnú stranu sa nám v mysli hneď vynorila predstava jednej z minulých vlajkových lodí Samsungu, konkrétne model Galaxy S4. Rozmiestnenie a tvar šošovky fotoaparátu, LED blesku a reproduktoru je veľmi podobné. Rozdiel je ale v tom, že zadný kryt je vyrobený z matného plastu, a tak nezachytáva odtlačky a ani nečistoty. Tie sme nevideli dokonca ani na našom bielom testovacom modeli, takže Samsung tu zrejme spravil dobrú robotu.

Samsung Galaxy J3 Foto-4_výsledok

Samsung Galaxy J3 ide v šľapajach svojich predchodcov a odnímateľný zadný kryt je skutočne tenký a flexibilný. Po jeho odobratí sa naskytne pohľad na odoberateľnú batériu a sloty na microSIM karty a microSD pamäťovú kartu. Pre prístup k nim je ale potrebné odobratie batérie a zaujímavé je aj ich usporiadanie. Primárny slot na SIM kartu je umiestnený pod strieborným plieškom napravo. Nad ním je slot na microSD pamäťovú kartu a pomerne odlišne vyzerajúci slot naľavo je pripravený pracovať so sekundárnou SIM kartou.

Celkovo ale ide o dobre konštrukčne spracované zariadenie, ktoré ale pôsobí skutočne lacno. To v tejto kategórii nie je žiadnou výnimkou a Samsungu sa aj vďaka tomu podarilo zraziť cenu telefónu. Ten vás ale po tejto stránke nesklame, aj keď je otázne, ako dlho vydrží v takejto forme. Najmä zadný kryt nám robí vrásky na čele. Samozrejme, jeho výmena zrejme nebude nákladná, no skutočne tenký plast pôsobí tak, že s ním bude potrebné narábať skutočne opatrne.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
9.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+