MojAndroid

Spoločnosť Samsung oficiálne vyhlásila, že tento rok predstaví menej zariadení s cieľom ich vyššej kvality a prehľadnosti ich portfólia. Tento rok už Samsung predstavil zariadenia z radu “A” a ako sa zdá, tak má pre nás spoločnosť pripravenú ďalšiu skupinu Android zariadení s označením “J”. Pôjde o low-end zariadenia a prvým predstaviteľom tejto skupiny bude Samsung Galaxy J1, ktorý spoločnosť predstaví už v najbližších hodinách.

 

samsung-galaxy-j1-3 samsung-galaxy-j1-1 samsung-galaxy-j1-2

Špecifikácie tohto zariadenia nie sú ohromujúce, čoho kompenzáciou by však mala byť prívetivejšia cena zariadenia. 64-bitový procesor Marvell PXA1908 so 4 jadrami o takte 1,2 GHz bude doplnený o 1 GB operačnej pamäte RAM a vnútorné úložisko s kapacitou 4 GB, ktoré bude možné rozšíriť aj o kapacitu pamäťovej karty. Displej tohto zariadenia má uhlopriečku 4,3″ a rozlíšenie 480 x 800 bodov, pričom nevieme, či pôjde o AMOLED jednotku. Batéria bude mať kapacitu 1850 mAh, zadný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 5 Mpix. Operačný systém Android 4.4 KitKat bude samozrejme doplnený o nadstavbu TouchWiz, ktorá však po prvýkrát v low-end zariadení ponúkne aj funkciu extrémneho šetrenia batérie. Práve táto funkcia napovedá tomu, že zariadenie ponúkne AMOLED displej.

Samsung toto zariadenie uvedie na trh celkovo až v 4 verziách – s/bez LTE a vo verzii s jednou alebo dvomi SIM. 3G verzie zariadenia pritom namiesto prednej 2 Mpix kamery ponúknu iba VGA senzor. Cenu ani dostupnosť na našom trhu zatiaľ nepoznáme, no akonáhle sa tieto informácie dostanú do našej redakcie, tak vás budeme informovať.

Zdroj: SamMobile

13.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+