MojAndroid

Už nejaký čas unikajú rôzne informácie o tom, že Samsung chystá prémiovú vlajkovú loď, ktorá bude mať okrem najlepších špecifikácií aj luxusný dizajn. Konkrétne sa má na mysli kovové telo, čo by bola pre mnohých vítaná zmena oproti plastovej konštrukcii, ktorú Samsung preferuje. Tento model by mal niesť označenie Samsung Galaxy F a podľa najnovších informácií bude predstavený v septembri.

Tento dátum si kórejský gigant nevybral iba náhodou. V tomto období by totiž mal byť predstavený aj nový a väčší iPhone. Samsung zrejme bude čakať až dovtedy, aby mohol ponúknuť priameho konkurenta pre nový smartfón od Apple a nalákať potenciálnych kupcov konkurenčného modelu na svoj produkt. Galaxy F pritom okrem prémiového dizajnu ponúkne aj ten najlepší hardvér – procesor Snapdragon 805, 3 GB pamäte RAM či QHD displej s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov.

Samsung-Galaxy-F-0

Teraz sa ale naskytá aj otázka, ako tento fakt zoberú majitelia aktuálnej vlajkovej lode Samsung Galaxy S5. Tí si ho kupovali s vedomím, že najbližší rok pôjde o najlepší smartfón (nie phablet) spoločnosti a teraz sa možno budú cítiť oklamaní. Zaujímavé je aj to, že podľa týchto informácií Samsung nepredstaví v klasickom termíne Galaxy Note 4 a uprednostní práve model Galaxy F. Môže to byť aj z preto, že Apple podľa všetkého chystá aj väčší, 5,5-palcový iPhone a Samsung opäť trpezlivo vyčkáva, až kým by mohol nový Note uviesť práve v čase predstavenia veľkého iPhonu. Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti RBC Capital Markets sa tiež ukázalo, že 35% z ľudí, ktorí by si momentálne nekúpili iPhone, by zmenili svoj názor v prípade, ak by existoval smartfón s iOS s väčším displejom. Zdá sa teda, že Samsung to má všetko premyslené, no iba čas ukáže, či sú tieto dohady správne.

Zdroj: Appleinsider via phoneArena

3.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+