Samsung Galaxy A8 2018: Fantóm vlajkovej lode s príliš reálnou cenou | RECENZIA

Nový rok je tu a s ním prichádzajú aj nové zariadenia. Kým najväčšiu nádielku noviniek očakávame až koncom februára na výstave MWC 2018, už teraz nám do redakcie zavítal prvý testovací telefón tohto roka. Samsung Galaxy A8 2018 bol síce predstavený ešte koncom minulého roka, no pred niekoľkými dňami bol oficiálne spustený predaj aj na Slovensku. Ide o jeden z najlepších smartfónov v portfóliu výrobcu, ktorý ešte nie je vlajkovou loďou. Prináša tak so sebou množstvo kvalít vlajkových lodí za cenu, ktorá by mala patriť ešte strednej triede.

Balenie: Unboxing VIDEO

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia a dizajn: Takmer nerozoznateľný od vlajkovej lode

Prvá vec, ktorá vám pri pohľade na Samsung Galaxy A8 2018 udrie do očí,  je určite jeho dizajn. Telefón sa od vlajkového radu S líši naozaj iba v detailoch, pričom tie sú niekedy dokonca zvládnuté ešte lepšie. Síce nemáme dočinenia s modelom so zahnutým displejom, no napriek tomu telefón ponúka špičkový a prémiový dizajn.

Predná strana je pokrytá jedným kusom odolného skla Corning Gorilla Glass s 2.5D zahnutím po všetkých stranách. Telefón má zároveň iba minimálny rámik okolo displeja a keďže ten je vyrobený Super AMOLED technológiou, v kombinácii s čiernym rámikom pôsobí predná strana jednotne a celistvo. Nájdeme tu iba štrbinku mikrofónu pre telefonáty, dve šošovky prednej kamery a štrbinku s proximity senzorom. Inak je predná strana úplne prázdna.

Spomínané 2.5D sklo plynulo prechádza do kovového rámu. My sme mali na testovanie k dispozícii zlatú verziu, ktorá má zadný kryt aj rám v tejto farbe. Prechod skla k rámu je veľmi plynulý s iba minimálnym náznakom ostrej hrany. To má svoje výhody aj nevýhody – hana sa vám nebude zarezávať do ruky, no telefón je vďaka tomu extrémne šmykľavý. V tomto smere, žiaľ, predčí absolútnu väčšinu smartfónov na trhu a kvôli konštrukcii zo skla a kovu určite odporúčame používať ho s krytom.

Rozloženie ovládacích prvkov na bočných hranách je už štandardné pre strednú triedu zariadení od Samsungu. To znamená, že reproduktor nenájdeme v spodnej hrane, ale vpravo hore nad tlačidlom napájania. Vďaka tomu ho len tak ľahko nezakryjete pri držaní na šírku ani na výšku. Dole potom nájdete USB-C konektor a poteší aj 3,5mm jack pre slúchadlá. Ľavá strana ponúka dvojtlačidlo ovládania hlasitosti a zásuvku na primárnu SIM kartu vo veľkosti nano. Rovnako veľká sekundárna karta spolu s microSD kartou sa vkladá z hora. Poteší fakt, že tu nájdeme samostatný slot na microSD kartu spolu s dvomi plnohodnotnými slotmi na SIM. V hornej a dolnej stene potom nájdeme ešte nenápadnú štrbinku mikrofónov.

Zadná strana telefónu je znovu veľmi jednoduchá a pre fanúšikov značky dobre známa. Tu už máme dočinenia so zahnutým sklom na bočných stranách a 2.5D zahnutím hore a dolu. Hoci ide o pekný estetický doplnok a telefón vďaka tomu sedí v ruke skutočne skvele, znovu mu to len pridáva na šmykľavosti. Ďalším zaujímavým prvkom na zadnej strane je skener odtlačkov, ktorý je pod šošovkou fotoaparátu a nie vedľa nej ako v prípade radu Galaxy S8. To je skvelá zmena a môžeme očakávať, že rovnako uložený skener odtlačkov uvidíme aj v prípade vlajkových lodí radu Galaxy S9.

Vzadu potom nájdeme už iba LED diódu blesku, logo spoločnosti a certifikačné informácie. V prípade dual-SIM verzie smartfónu je to ešte nenápadné označenie “DUOS” v spodnej časti zadnej strany. Dizajn telefónu sa tak od posledných vlajkových lodí Samsungu líši skutočne iba minimálne. A tam, kde sa líši, ide o pozitívnu zmenu, ako v prípade umiestnenia skeneru odtlačkov prstov. Telefón vynikajúco padne do ruky. S rozmermi 149,2 x 70,6 x 8,4 mm nejde o extrémne veľké zariadenie, no vďaka hmotnosti 172 gramov ho vo vrecku už trošku pocítite.

Vyššia hmotnosť telefónu Samsung Galaxy A8 2018 sa ale prejaví v skutočne kvalitnom konštrukčnom spracovaní. Telefón okrem toho ponúka aj odolnosť voči vode a prachu s certifikátom IP68, čo je v tejto triede zariadení veľmi potešujúce. Po stránke dizajnu a konštrukcie sa tak stretávame so zariadením, ktoré od vlajkovej lode prakticky nemáte ako rozlíšiť.

Skener odtlačkov a odblokovanie tvárou: Plná výbava pre rok 2018

Ako sme už spomínali, skener odtlačkov prstov na smartfóne Samsung Galaxy A8 2018 je umiestnený na zadnej strane pod šošovkou fotoaparátu. Toto umiestnenie je oveľa rozumnejšie ako v prípade vlajkového radu Galaxy S8 a zmenu určite chválime. Skener nahmatáte jednoduchšie a prst naň padne úplne prirodzene.

Samotný skener funguje veľmi dobre. Náš odtlačok bol schopný rozoznať na jedenkrát v absolútnej väčšine prípadov a odblokovanie je veľmi rýchle a bezproblémové. Popravde nevidíme rozdiel v presnosti a rýchlosti tohto skeneru v porovnaní s tým, ktorý nájdeme na vlajkových lodiach spoločnosti Samsung. Jedinú výhradu máme voči veľkosti skeneru – ten je dosť malý a nie vždy sa nám ho podarilo nahmatať tak jednoducho ako sme očakávali. V druhý deň používania telefónu sme však už nemali absolútne žiaden problém.

Samsung Galaxy A8 2018 však okrem skeneru odtlačkov prichádza aj s ďalšou funkciou biometrického odomykania telefónu – skenovaním tváre. Táto možnosť funguje rovnako ako v prípade vlajkových lodí Samsung – stačí si v priebehu niekoľkých sekúnd naskenovať tvár a následne je možné telefón odomknúť po stlačení tlačidla napájania jednoduchým pohľadom. Táto fičúra fungovala tiež veľmi dobre, no neporadí si s vašou tvárou v horších svetelných podmienkach. Chválime preto kombináciu skeneru odtlačkov a rýchleho a pohodlného odblokovania tvárou. Oba spôsoby fungovali presne podľa našich predstáv a nemáme voči nim žiadne väčšie výhrady.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Radosť pozerať sa

Rovnako ako v prípade vlajkových lodí, aj Samsung Galaxy A8 2018 ponúka veľmi kvalitný displej. Ide o Super AMOLED panel s veľkosťou 5,6″ a rozlíšením 1080 x 2220 px s pomerom strán 18,5:9. To znamená, že telefón je dlhší a užší ako sme zvyknutí z klasických smartfónov s pomerom strán obrazovky 16:9. Na tento nový štandard si však už zvykáme a môžeme očakávať, že tento rok sa s ním budeme stretávať na každom kroku.

Čo je ale veľmi dôležité, Samsung na tomto displeji nešetril a tešiť sa tak môžete na všetky kvality, ktoré by ste od Super AMOLEDU očakávali. To znamená jasné a sýte farby, dokonalú čiernu, vynikajúce pozorovacie uhly a skvelú čitateľnosť na priamom slnku. Displeju naozaj nemáme čo vytknúť. Hoci nedosahuje až takých kvalít ako panel na vlajkových lodiach, ani za nimi výrazne nezaostáva. Rozlíšenie je na túto veľkosť absolútne dostatočné a všetky ostatné kvality displeja sú na vynikajúcej úrovni.

Okrem vysokého maximálneho jasu poteší už aj tradične veľmi nízky minimálny jas, ktorý oceníte pri manipulácii s telefónom v absolútnej tme. Samozrejme, nechýba ani skvelý nočný režim, ktorý potláča modré svetlo displeja a umožňuje pohodlnejšie čítanie obsahu v tme. Úroveň tohto efektu ako aj čas spustenia si môžete nastaviť. Nechýba ani automatické spustenie pri súmraku a vypnutie pri úsvite, takže nemusíte nastavenie ručne meniť s ročnými obdobiami. Samsung má túto funkciu zvládnutú na výbornú a používateľom prináša skutočnú pridanú hodnotu.

Jedinou možno kontroverznou vlastnosťou displeja sú zahnuté rohy. Tento trend sa prejavuje najmä pri vlajkových lodiach, no vďaka modelu Samsung Galaxy A8 2018 sa s ním stretávame už aj vo vyššej strednej triede. Ide o dizajnový prvok, ktorý sa nemusí každému páčiť. Okrem toho, zahnuté rohy zmenšujú využiteľnú plochu displeja na 5,5″, čo potvrdzuje aj výrobca na balení. Nám tento prvok veľmi neprekážal, no nemali by sme nič ani proti štandardným ostrým rohom. Tých pár pixelov nám pri používaní určite nechýbalo, no subjektívne sa nám na tomto zariadení zahnuté rohy nepáčia. Iné je to v prípade smartfónov so zahnutým displejom po bokoch, keď nám zahnuté rohy dávajú väčší zmysel.

Výkon: Aj na rozdávanie

Hoci Samsung Galaxy A8 2018 nie je vlajkovou loďou, poskytuje dostatok výkonu aj na skutočne náročné operácie. Vo vnútri nájdeme 8-jadrový čip Exynos 7885 Octa s dvomi jadrami Cortex-A73 s taktom 2,2 GHz a šiestimi jadrami Cortex-A53 s taktom 1,6 GHz. Táto kombinácia je dostatočne výkonná a zároveň energeticky efektívna pre každodenné aj náročnejšie používanie. Telefón má štandardne 4 GB RAM a 32/64 GB vnútornej pamäte. Vďaka tomu je skutočne svižný a poradí si aj s náročnejším multitaskingom.

Výsledky v benchmarkových aplikáciách síce nevyrážajú dych, no ako obyčajne, ani tentokrát nie sú benchmarky vôbec smerodajné. Aj skúsenejší používateľ si pri bežnej práci s telefónom môže A8 pomýliť za plnohodnotnú vlajkovú loď. Reakcie sú bleskové, multitasking absolútne bezproblémový. Telefón nemal problémy ani s náročnejšími hrami a inými aplikáciami.

Mierne spomalenie sa preukázalo iba pri skutočne náročných operáciách spustených zároveň, ako napríklad prvotné nastavovanie nových aplikácií, prepínanie medzi nimi, prihlasovanie sa do účtov a súčasné sťahovanie aplikácií z obchodu Play. Po úvodnom nastavení sme sa už počas používania nestretli so žiadnymi zaváhaniami, zaseknutiami či spomaleniami.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Kópia vlajkových lodí

Aj pri popise systému nového Samsung Galaxy A8 2018 sa vraciame k porovnaniu s vlajkovým radom Galaxy S. Rozdiely sú tu iba minimálne (ak nejaké vôbec), my sme počas niekoľkodňového používania nenašli takmer žiadne. Chýba tu akurát aktívny bočný panel, čo ale vychádza z hardvérových vlastností telefónu, ktorý nemá displej zahnutý po bokoch. V ostatných ohľadoch sa môžete tešiť na plnohodnotný Samsung so všetkým, čo k tomu patrí.

To znamená všetky dobré aj zlé správy pre fanúšikov, resp. odporcov nadstavby Samsung Experience. Samozrejme, fanúšikovia čistého Androidu si tu na svoje neprídu. Okrem toho, predinštalovaným systémom je dnes už starší Android 7.1.1 Nougat. Samsung Experience je tu ale v plnej sile, a tak sa môžete tešiť na všetky praktické funkcie, ktoré táto nadstavba prináša.

Medzi tie najlepšie patrí určite aktívny Always-On displej s náhľadom notifikácií a množstvom nastavení prispôsobenia. Samozrejmosťou sú grafické zmeny, rozmanitý panel s ikonami pre rýchle spustenie či rôzne nastavenia v launcheri a v menu s aplikáciami. Jednoducho povedané – ak poznáte modernú nadstavbu Samsung Experience, všetko vám bude známe.

Výbornou správou je, že telefón poskytuje vynikajúcu odozvu. Napriek tomu, že v porovnaní s vlajkovými loďami má o čosi slabší hardvér (najmä po stránke procesoru), systém je rovnako svižný. Okrem toho, počas testovania sme sa nestretli s absolútne žiadnymi zaváhaniami či zaseknutiami. Iste, ide o čisto nový telefón, no v prípade zariadení s takto výraznou nadstavbou ani to nie je záruka bezstarostného používania. V tomto prípade však môžeme skonštatovať, že sme sa s ničím podobným nestretli a všetko fungovalo podľa našich predstáv.

Samozrejme, telefón sa nezaobišiel bez balíčka predinštalovaných aplikácií. Okrem všemožných Samsung titulov nechýba priečinok s aplikáciami od Microsoftu a nutnosťou sú aj predinštalované Google aplikácie. Vo výsledku tak máte v telefóne niekoľko aplikácií pre Mail, Kalendár či prácu s dokumentami.

V tomto smere sa zatiaľ žiadne zmeny nekonajú a Samsung naďalej pretláča svoje vlastné aplikačné riešenia, čo nemusí vyhovovať každému. Na druhej strane, telefón je ihneď po prvom spustení splniť väčšinu vašich požiadaviek bez potreby inštalovania množstva ďalších titulov, čo je pre veľa používateľov výhodou.

Multimédiá: Vynikajúci zážitok

Hoci množstvo bloatware na zariadeniach Samsung nás neteší, dokopy so slušným hardvérom dostávame hneď po vybalení telefónu z krabice slušný multimediálny zážitok. Samsung má dlhodobo skvelú aplikáciu s galériou, počasím, praktický prehliadač súborov a mnohé ďalšie aplikácie. S dokumentami a multimediálnymi súbormi si poradí balíček Microsoft Office a všetky vaše ďalšie potreby vyrieši obchod Play.

Čo sa týka hardvéru, Samsung Galaxy A8 2018 je predurčený byť skvelým multimediálnym zariadením. Ako sme opisovali vyššie, displej je vynikajúci a prakticky nič mu nechýba. Neštandardný pomer strán sa prejaví v niektorých aplikáciách – napríklad pri sledovaní YouTube videí máte po stranách čierne obdĺžniky. Tie ale odstránite jednoduchým gestom priblíženia Pinch-to-Zoom. Výsledok síce nie je optimálny, keďže časť videa je odrezaná, no väčšina dôležitých informácií je naďalej viditeľná. Až na pár cenných výnimiek je takéto sledovanie bezproblémové a na veľkom a peknom displeji je skutočným zážitkom.

Okrem toho telefón ponúka veľmi slušný reproduktor. Ten je umiestnený trošku neštandardne na pravej strane, no s týmto sme sa v strednej triede Samsungov už stretli. Výsledok má svoje klady aj zápory, no pravdou je, že tento reproduktor je pre praváka skutočne ťažké zakryť v akejkoľvek pozícii. Reproduktor tiež hrá pomerne dobre a najmä hlasno. Hudbu si cezeň asi púšťať nebudete, no pri sledovaní videí je viac než dostatočný.

Okrem toho, Samsung Galaxy A8 2018 ponúka ja tradičný 3,5mm jack pre slúchadlá. V balení sa tiež nachádzajú štuplíkové slúchadlá, ktoré nehrajú vôbec zle a hlavne – nepotrebujete k nim žiadnu redukciu! Hoci slúchadlový konektor zo strednej triedy zatiaľ nemizne tak rýchlo ako z vlajkových lodí, stále sme radi, že Samsung sa neodhodlal k tomuto, dnes veľmi modernému kroku.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Vynikajúca výbava

Rozdielov v úrovni výbavy konektivity je medzi smartfónmi čoraz menej. Ak sa telefón profiluje ako najvyššia stredná trieda, je pochopiteľné, že v tomto smere prakticky vôbec nezaostáva za high-endmi. Samsung Galaxy A8 2018 tak ponúka plnú výbavu pripojenia – GPRS, EDGE, HSPA aj moderné LTE Cat11 s rýchlosťami 600/75 Mbps. Nechýba Wi-Fi štandardu 802.11 a/b/g/n/ac s podporou dual-band pripojenia, Bluetooth v5.0, NFC a dokonca tu nájdeme aj FM rádio.

Všetky tieto druhy pripojenia pritom fungovali výborne, nezaregistrovali sme žiadne výpadky či poklesy sily signálu a ani žiadne neštandardné správanie. Okrem toho, telefón ponúka dva sloty na SIM karty a jeden na microSD kartu. Vďaka tomu môžete telefón plnohodnotne využívať s dvomi SIM kartami – aj my sme ho takto používali počas celej doby testovania bez akýckoľvek problémov. Nastavenia preferovanej karty pre hovory/SMS/dáta sú jednoduché a priamočiare a nemali sme s nimi žiadne problémy.

Fotoaparát: Jeden vzadu a dva vpredu?

Jednou z najzaujímavejších vlastností nového Samsung Galaxy A8 2018 je jeho fotografická výbava. Vzadu nájdeme veľmi slušný 16MP fotoaparát s minimálnym clonovým číslom f/1.7, fázovým autofocusom a veľmi dobrými výsledkami. Ešte zaujímavejší je duálny fotoaparát vpredu s kombináciou 16+8MP fotoaparátov. Táto kombinácia fotoaparátov zabezpečuje aj fungovanie odomykania telefónu pomocou tváre a ponúka aj zaujímavé efekty pre selfie fotografie.

Hlavný fotoaparát poslúži väčšine používateľov na zachytenie bežných momentiek. V dobrom osvetlení produkuje ostré a pekne farebné fotografie s rozumným dynamickým rozsahom. Vysoké rozlíšenie umožní aj dodatočné orezanie či priblíženie fotografie bez väčšej straty detailov. Tieto fotografie sú však najideálnejšie na zdieľanie na sociálnych sieťach či uloženie do digitálnej knižnice. 

V horších svetelných podmienkach však kvalita fotografií pomerne rýchlo klesá. S cieľom zachytiť viac svetla sú fotografie mäkšie, chýba im detail a neraz sú rozmazané, aj keď sme sa snažili telefón držať pevne v ruke. Tu sa prejavuje chýbajúca optická stabilizácia, ktorá by bola veľmi užitočná a s ktorou by telefón určite ponúkol lepšie výsledky aj v horšom osvetlení. Aj preto ho využijete najmä pri fotení v lepšom svetle, kde vás však kvalitou fotografií určite poteší. 

Video nie je vôbec najhoršie, no aj tu je viditeľná chýbajúca optická stabilizácia. Zachytené farby sú pomerne reálne, možno troška sýtejšie ako v skutočnosti. Automatické zaostrovanie je priemerné a poteší aj dobrý záznam zvuku. Hoci tak nejde o úplný prepadák, nemôžeme ani povedať, že by video nejako vytŕčalo z radu.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Hlavnú rolu tu však hrá predná selfie kamera. Tá, ako sme už spomínali, zabezpečuje odomknutie telefónu tvárou, čo je praktická funkcia, ktorá fungovala veľmi dobre. Zároveň táto fotografická zostava ponúka špeciálne funkcie, na ktoré sme zvyknutí aj pri drahších telefónoch, no najmä pri hlavnej kamere. Vďaka duálnej konfigurácii je možné zachytiť efekt hĺbky obrazu s rozmazaným pozadím a vytvoriť tak umelecky pôsobiace portréty. 

Tento efekt funguje naozaj veľmi dobre a hoci nie je dokonalý (tak, ako na žiadnom smartfóne), patrí určite k lepšiemu priemeru a najmä na poli selfie kamier ide o veľmi kvalitné spracovanie tejto populárnej funkcie. Okrem toho, selfie kamera ponúka aj v štandardnom formáte veľmi kvalitné výsledky. V tomto smere už dlhodobo excelujú predné fotoaparáty vo vlajkových lodiach spoločnosti Samsung, no v strednej triede by sme takýto výborný selfie foťák hľadali iba veľmi ťažko. Poradí si dokonca aj s horšími svetelnými podmienkami, kde síce kvalita fotografie klesá, no zachováva si dostatok svetelnosti. Do pozornosti dávame najmä úroveň detailov, ktorá je pri týchto selfie fotografiách skutočne výnimočná a nájsť smartfón s podobne výkonným selfie fotoaparátom je skutočne náročné.

Samsung Galaxy A8 2018 tiež ponúka štandardnú Samsung aplikáciu fotoaparátu. Nájdete tu všetky tradičné režimy, živé filtre a nálepky, ktoré niektorých používateľov určite potešia. Tí z vás, ktorí sa zameriavajú skôr na samotnú kvalitu fotografií, ocenia zasa profesionálny režim, v ktorom si môžete nastaviť niektoré funkcie sami.

Celkovo sme tak s fotografickou výbavou smartfónu nadmieru spokojní. Ide o vynikajúci smartfón pre selfie nadšencov, pričom v tomto smere patrí k absolútnej špičke na trhu, nie iba vo svojom segmente.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Neohúri, no ani nesklame

Samsung Galaxy A8 2018 ponúka batériu s kapacitou 3000 mAh. To je pri tejto veľkosti a kvalite displeja a použitých komponentoch rozumná hodnota, ktorá by sa mala postarať o bezproblémové jednodňové používanie. Môžeme skonštatovať, že presne toho sme sa aj dočkali a telefón ponúka veľmi slušnú výdrž, ktorá nás ani počas jedného dňa testovania nesklamala.

V priemere sme deň končili s 30 – 40 % zostávajúcej batérie, čo považujeme za veľmi dobré. Bez problémov sme s telefónom dosiahli 4 hodiny zapnutého displeja s tým, že batéria ešte nebola úplne vybitá. Počas mierne náročnejšieho dňa, kedy bol displej telefónu zapnutý 3 a pol hodiny, sme ho nijako nešetrili. Surfovali sme na internete, využívali komunikačné aplikácie, fotili, pozerali videá na YouTube a vykonávali ďalšie bežné až stredne náročné činnosti. Na konci dňa nám aj tak zostávalo viac ako 25 % batérie, čo je veľmi slušné. Hoci nejde o žiadneho maratónca, pri danom pomere veľkosti zariadenia, batérie a hardvéru ide o veľmi dobrý výsledok.

Samozrejme, telefón ponúka niekoľko režimov šetrenia batérie vrátane extrémneho šetrenia, kedy sú funkcie telefónu obmedzené na minimum a všetka snaha sa upriamuje na čo najdlhšiu výdrž. V kritických chvíľach pomôže jednoduchá aktivácia tohto režimu, no my sme do takejto krízovej situácie našťastie neboli zahnaní. Nepoužívali sme ani štandardný šetriaci režim, ktorý obmedzuje prácu aplikácií na pozadí. Telefón sme celý čas využívali na plno bez akéhokoľvek šetriaceho režimu, takže je možné, že s ním by sme dosiahli ešte lepšie výsledky výdrže.

Samsung Galaxy A8 2018: Záverečné hodnotenie

Spoločnosť Samsung ukončila minulý, resp. začala nový rok veľmi zaujímavým telefónom. Samsung Galaxy A8 2018 je naozaj na rozhraní kategórie vlajkových lodí a strednej triedy. V absolútnej väčšine pohľadov však telefón pôsobí ako ozajstná vlajková loď – dizajn, displej, výdrž batérie či komunikačná výbava je skutočne fantastická. Výkon je výborný, aj keď podľa benchmarkov oveľa nižší ako v prípade high-endov, no pri bežnom používaní tento rozdiel nezbadáte takmer pri žiadnej činnosti. Poteší aj vynikajúci fotoaparát, kde k ešte lepšiemu výsledku chýba optická stabilizácia. Na druhej strane (doslova), všetko si to telefón vynahradzuje jednou z najlepších selfie kamier na trhu.

Dokopy to tak vytvára naozaj vynikajúci balíček, vhodný aj pre náročnejších používateľov. Najväčším problémom telefónu je však jeho cena. 499 EUR síce nie je úroveň, za ktorú sa predávajú súčasné najlepšie telefóny na trhu, no je to veľmi chúlostivá pozícia. Za túto cenu totiž dostanete napríklad rok starý Samsung Galaxy S7, aj keď nie z oficiálnej slovenskej distribúcie. Keď si trošku doplatíte, môžete mať aj OnePlus 5 či OnePlus 5T, čo sú už oveľa lepšie zariadenia. Vieme si ale predstaviť situáciu, kedy je A8 dostupný v rozumnej cene v rámci operátorského balíčka. Ak sa vám takáto situácia naskytne a nebudete mať vhodné alternatívy, určite nebudete ľutovať. Ak ale telefón kupujete v hotovosti, možno by ste mali zvážiť aj iné alternatívy.

Plusy

+ Špičkový dizajn

+ Fantastická selfie kamera

+ Krásny displej

+ Dobrá výdrž batérie

+ Takmer všetky funkcie vlajkových lodí

Mínusy

– Cena

– Extrémne šmykľavý telefón

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
Disqus Comments Loading...