MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria | 3000 mAh s nadštandardnou výdržou

Nebudeme klamať, ak povieme, že aj náročnejší používatelia dokážu toto zariadenie používať na jedno nabitie viac ako 1,5 dňa. Aj keď počas dňa dlhšie telefonujete alebo často sledujete novinky na sociálnych sieťach, jeden deň prežijete určite bez nabíjačky. Samozrejme, pri bežnom používaní. Tým rozumieme napríklad 45 minút hovorov, zhruba 1,5 hodiny práce s aplikáciami a zachytenie približne 20 fotiek a jedného kratšieho videa pri neustále zapnutých mobilných dátach a Wi-Fi. Priemerný čas zapnutého displeja na jedno nabitie v našom prípade predstavoval 2,5 – 3 hodiny. Výhodou je aj rýchle nabíjanie, ktoré vám dobije 90% batérie za menej ako 1 hodinu času.

Hodnotenie | Samsung Galaxy A5 2017

Keď sme otvorili balenie tohto zariadenia, tak sme si povedali, že konečne niekto vyrobil zariadenie v strednej triede bez kompromisov. Neskôr sme ale prišli na niekoľko nevýhod, napríklad nevhodne umiestnený hlasný reproduktor či snímač odtlačkov prstov, ktorý nefungoval úplne korektne. Mrzelo nás aj množstvo rozmazaných fotografií, ktoré sme zachytili, a ktoré neboli použiteľné. Aj napriek tomu toto zariadenie hodnotíme ako veľmi zaujímavé a kvalitné. Od kúpy vás však môže odradiť cena, ktorá sa na slovenskom trhu začína na sume približne 400 EUR.

Samsung-Galaxy-A5-2017-7

Ak nemáte tak vysoký rozpočet, môžete siahnuť po menšom súrodencovi tohto zariadenia – Samsungu Galaxy A3 2017, ktorý však prináša zmeny vo výkone aj veľkosti. Aktuálne ho testujeme v našej redakcii, a tak vám už čoskoro priblížime, aké sú rozdiely medzi týmito zariadeniami.

Plusy

  • vodeodolná a kvalitná konštrukcia
  • displej
  • operačný systém
  • výdrž batérie

Mínusy

  • snímač odtlačkov s nepresnými reakciami
  • umiestnenie hlasného reproduktora
  • fotoaparát, ktorý si vyžaduje pri fotení pevnú ruku
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+