MojAndroid

Samsung sa o svoje smartfóny stará príkladne a spomedzi Android výrobcov ponúka nielen najdhlšiu podporu, ale aktualizácie chodia najrýchlejšie. Najnovšia nadstavba One UI 5.1 bola oficiálne uvedená spoločne so sériou smartfónov Samsung Galaxy S23 a opäť začal proces aktualizácií. Staršie vlajkové lode už One uI 5.1 dostali, teraz sú na rade lacnejšie modely.

Samsung Galaxy A14 dostáva One UI 5.1

Portál Sammobile uvádza, že najnovšiu nadstavbu v týchto dňoch dostáva horúca novinka – Samsung Galaxy A14, ktorá bola predstavená len nedávno. Smartfón prišiel na trhu so systémom Android 13 a nadstavbou One UI 5.0. Teraz dostáva najnovšiu nadstavbu.

Samsung Galaxy A14
Samsung Galaxy A14 | Zdroj: Filip Spevár

Jej firmvérová verzia je A146BXXU1BWC3 a okrem novej nadstavby prichádza aj s marcovou bezpečnostnou záplatou, ktorá opravuje viac ako 50 rôznych zraniteľností systému. Aktualizácia sa už šíri v prvých krajinách, v najbližších dňoch by mala doraziť aj na Slovensko.

One UI 5.1 pre Samsung Galaxy M13

Ďalším cenovo dostupný modelom, ktorý dostáva aktualizáciu nadstavby, je Samsung Galaxy M13, informoval Sammobile. Bezpečnostná záplata je v tomto prípade o mesiac staršia – februárová. No stále je to pomerne aktuálne zabezpečenie. Firmvérová verzia aktualizácie nesie označenie M136BXXU2CWB3.

Ak ste už aktualizáciu na One UI 5.1 dostali aj vy, nezabudnite nás o tom informovať v komentároch pod týmto článkom. Váš smartfón by vás na ňu mal upozorniť automaticky, no vyhľadať ju môžete aj ručne v nastaveniach. Pred samotným procesom sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu.

Aktualizuje aj konkurencia

Medzi najaktívnejších výrobcov, ktorí aktualizujú svoje smartfóny na operačný systém Android 13 a nové nadstavby, stále patrí Samsung. Ten pracuje na aktualizácii na nadstavbu One UI 5.1. Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
Predobjednajte si nový Samsung Galaxy A54 a získajte darček v hodnote 148 eur úplne zadarmo!
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+