MojAndroid

Nie je tajomstvom, že Samsung chystá nových nástupcov rady Galaxy A pre rok 2017. Doteraz sme však mali k dipsozícii len niekoľko náznakov. To sa teraz mení, pretože spoločnosť Samsung Malaysia zverejnila na svojom facebookovom profile tízer na uvedenie noviniek – a nechýbala tam informácia, že zariadenia budú vodeodolné. Potvrdili sa tak dohady – a síce to, že smartfóny budú vybavené štandardom IP68, ktorý zabezpečuje odolnosť voči prachu a vode do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút. Línia Galaxy A by mala obsahovať Galaxy A3, A5, A7 a A9. Nie je zatiaľ isté, či ich všetky predstavia naraz. Samsung Malaysia však už poslala pozvánky na event, ktorý sa bude konať 5.januára v Kuala Lumpur.

samsung-galaxy-a-2017-event

Z augustových únikov informácií spomenieme ešte to, že nové smartfóny by mali ponúknuť konštrukciu zo skla a kovu či skener odtlačkov prstov. Podľa novších informácií by mal mať model Galaxy A5 2017 5,2″ FHD displej, vo vnútri sa má nachádzať procesor Exynos 7880, 3 GB RAM spolu s 32 GB vnútorným úložiskom a fotoaparát s rozlíšením 16 MP. Tiež sa objavili aj rendre, ktoré vidíte na titulnom obrázku. Vyzerá to na 4 príťažlivé farebné prevedenia. Cena Samsung Galaxy A5 2017 má byť okolo 370 eur.

Nuž, necháme sa prekvapiť. Do výstavy CES 2017 zostáva už len pár dní a rovnako dní ostáva aj do malajzského uvedenia.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+