MojAndroid

Spoločnosť Apple zaujala pri svojej prezentácii nových operačných systémov iOS 8 a OS X Yosemite funkciou Continuity. Tá umožňovala bezproblémovú synchronizáciu naprieč všetkými zariadeniami Apple, pričom synchronizované boli aj SMS-správy či volania medzi iPhonom a počítačom s OS X. Podobnú funkciu teraz predstavila aj spoločnosť Samsung, pričom tá si tieto funkcie prispôsobila svojim požiadavkám.

flow-1

Spoločnosť rozdelila funkciu Samsung Flow do troch kategórií: Transfer, Defer a Notify. Transfer umožňuje pracovať s viacerými zariadeniami súčasne s okamžitou synchronizáciou obsahu. Môžete začať čítať článok na tablete a keď si zapnete smartfón, ten istý článok sa zobrazí na tom mieste, kde ste prestali s čítaním na predošlom zariadení. Defer zasa slúži ako miesto, kde odložíte akúkoľvek úlohu, ktorú chcete vykonať neskôr. Môže to byť článok, ktorý si chcete prečítať neskôr, ale aj čokoľvek iné. Notify zasa dokáže zobraziť tradičné upozornenia zo smartfónu na akomkoľvek kompatibilnom zariadení vrátane televízorov.

flow-2

Funkcia Flow pritom funguje veľmi jednoducho ako ďalšia destinácia pre zdieľanie súborov v menu so zdieľaním. Takto jednoducho môžete zdieľať obrázky, hudbu, videá, ale aj kontakty či internetové stránky so všetkými zariadeniami pripojenými k Flow. Zatiaľ nie je zrejmé, či takto môžete zdieľať hovor z jedného telefónu na druhý, či rozpísanú SMS správu alebo email, no aj tieto funkcie by Samsung určite rád zapracoval do nového konceptu Flow a spravil ho tak ešte atraktívnejší. Je jasné, že kórejská spoločnosť sa snaží vytvoriť ekosystém podobný tomu, aký už dlhé roky buduje Apple. Funkcia Flow by mohla byť jedným z veľkých krokov k tomu, aby sa to aj podarilo.

Zdroj: Gizmodo

13.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+