MojAndroid

Už v decembri sme vás informovali, že spoločnosť Samsung predstaví na veľtrhu CES 2013, flexibilný OLED displej, ktorý by sa mohol stať novým štandardom pre mobilné zariadenia. Mnohých z vás zaujímalo, akým spôsobom bude zabudovaný do smartfónu a aké bude jeho využitie v praxi. Špekulácie boli pravdivé a Samsung skutočne predstavil prototyp smartfónu s veľmi atypickou konštrukciou. Displej je totižto na jednom okraji zalomený, čím poskytuje priestor pre zobrazenie ľahko dostupných informácií, ako napríklad burzových správ.

Samsung predstavil prototyp smartfónu s flexibilným OLED displejom

Prototyp nebežal na žiadnej z verzií Androidu a nikto netušil, o aký systém sa jedná. To však nevzbudzovalo takú pozornosť, ako spomínaný flexibilný displej s veľkosťou 5-palcov a rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Ako vidíte na obrázku, displej lemuje aj jednu z bočných strán zariadenia, čo poskytuje úplne nové možnosti. Podľa vízie spoločnosti Samsung je novo získaný priestor najlepšie využiteľný pre zobrazovanie krátkych textových správ. Nie sme si istí, či je to skutočne budúcnosť mobilných zariadení, no zatiaľ sa jedná o prototyp, ktorým Samsung prezentuje svoj vývoj v tomto smere.

Portál The Verge poskytol aj krátku video-ukážku z CES:

Zdroj: androidandme

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+