MojAndroid

Tak ako iné spoločnosti, aj Samsung zhodnotil prvý kvartál tohto roka po finančnej stránke. A v juhokórejskej spoločnosti majú rozhodne dôvod na úsmev. Podľa finančného výkazu totižto Samsung eviduje v porovnaní s minulým rokom nárast tržieb aj ziskov, a to nielen v mobilnej divízii, ale aj ostatných odvetviach. Najviac však spoločnosti získal predaj ich novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S7 a S7 Edge.

Porovnanie Samsung Galaxy S7 edge vs. Samsung Galaxy S7

Náš tip
Alphabet vyhlásil finančné výsledky. Za Q1/2016 mal príjem $20,25 miliardy

Samsung oproti minulému roku zarobil o 5,7% viac ($43,46 miliardy), pričom čistý zisk spoločnosti narástol až o 12% na $5,83 miliardy. Najviac sa darilo mobilnej divízii, ktorá vykazuje príjem $24,12 miliardy, čo je voči minulému roku nárast o 6,6%, pričom zisky narástli na $3,4 miliardy, čo medziročne predstavuje rast až o 42%. 

V prvom kvartáli tohto roka evidujeme celkový nárast príjmov aj zisku, a to najmä vďaka skorému a úspešnému uvedeniu vlajkovej lode Galaxy S7 a S7 Edge. Do úspechu sa však počíta aj dobrý predaj pamäťových produktov, výroba 14 nanometrových LSI produktov, či nárast v predaji OLED panelov. V tomto roku očakávame na svetových trhoch mierny pokles celkového dopytu po smartfónoch a negatívny nárast dopytu po tabletoch. To by malo posilniť našu vedúcu pozíciu v predajnosti prémiových smartfónov, teda Galaxy S7 a S7 Edge, pričom by sme mali neustále zaznamenávať aj nárast dopytu po low-end a mid-end zariadeniach s tým, že by nám v tomto segmente mal rásť zisk. – tvrdí oficiálne vyhlásenie spoločnosti.

Zdroj: Samsung

28.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+