MojAndroid

Prvé predstavenie edície inteligentných chladničiek Samsung Family Hub bolo v roku 2016 v rámci berlínskeho veľtrhu IFA. Tento týždeň bola v predajni NAY pre slovenský trh predstavená novinka Family Hub, a to rovno s nadstavbou Family Hub 4.0. Prepojenie bielej techniky so smartfónom sa ukazuje ako naozaj dobrý nápad.

famiyl hub the frame

21,5“ dotykový LCD displej

Voľne stojaca kombinovaná chladnička s mrazničkou má rozmery 178 × 91,2 × 71,6 cm a je vyrobená z kvalitnej nerezovej ocele. Pravé krídlo dverí disponuje obrovským LCD displejom, ktorý vás doslova vtiahne do spolupráce so samotnou chladničkou.

Ľavé krídlo dverí je osadené výrobníkom ľadu, dávkovačom a nápojovým automatom a za sebou ukrýva mraziacu časť. Vnútorná strana dverí chladničky má zabudované dve kamery, ktoré snímajú jej obsah. Prístup k potravinám tak je zabezpečený i bez otvorenia dverí, teda prostredníctvom displeja.

Chladnička je vybavená operačným systémom Tizen. Základnou obrazovkou je nástenka, kam môžete pripisovať odkazy či pridávať rodinné fotografie alebo zároveň z tejto obrazovky spustiť prehrávanie hudby. Family Hub má až päť rôznych usporiadaných domovských obrazoviek. Ovládanie displeja je naozaj jednoduché, a to i vďaka rýchlejšiemu prebudeniu displeja či menšej latencii pri kreslení po displeji.

Chladnička ako pomocník, ale tiež rodinný priateľ

Family Hub komunikuje so svojím okolím prostredníctvom Wi-Fi a Bluetooth, vďaka čomu je možné ju zaradiť do domáceho ekosystému inteligentných zariadení SmartThings. V praxi to znamená, že na diaľku je možné prostredníctvom chladničky ovládať napríklad televízor či klimatizáciu. A to buď klasicky dotykom alebo hlasovým asistentom Bixby 2.0 s umelou inteligenciou.

Inteligencia chladničky sa prejavuje i možnosťou vybavenia telefonátu či prehrávania televízora z obývačky na displeji prostredníctvom funkcie Smart View. Skvelou vymoženosťou je “nazrieť” do chladničky kedykoľvek a kdekoľvek, a to vďaka prepojeniu so smartfónom, kde si viete pozrieť obsah chladničky a na základe neho spraviť napríklad nákup.

samsung family hub

Súčasťou základnej výbavy je niekoľko predinštalovaných aplikácií, napr. internetový prehliadač, aplikácia pre tvorbu nákupného zoznamu alebo Správca chladničky, v ktorom uvidíte ručne zadaný dátum exspirácie pri jednotlivých potravinách. Do chladničky môžete doinštalovať aj ďalšie aplikácie podľa potreby.

Potraviny v chladničke môžete vybaviť rôznymi štítkami, rýchlo ich pridať do vlastného zoznamu alebo potraviny umiestniť na nákupný zoznam. Možnosťou je vyhľadanie receptov na základe vašich dostupných potravín alebo na základe vami zadaného receptu vyťukaním na displej.

Dve interné kamery

Smart chladnička Family Hub z dielne Samsung zaujme na prvý pohľad. Primárne vďaka veľkému LCD displeju, ktorý má zabudovaný mikrofón na používanie Bixby. Hlavnou myšlienkou bolo spraviť z chladničky informačné centrum. Zároveň sa však i podarí zoskupiť celú rodinu na jednom mieste, nakoľko displej dokáže zrkadliť televízor, ale prehrať i skladby zo Spotify či YouTube. Neodlučiteľnou súčasťou sú i dve interné kamery, ktoré vám cez aplikáciu ľahko našepkajú, čo kúpiť, ak stojíte v potravinách a neviete si spomenúť, či máte v chladničke všetko napríklad na prípravu obeda.

Predobjednávka Family Hub spolu s darčekom

Chladnička Family Hub bude na Slovensku dostupná v priebehu októbra za 2 999 €. Pokiaľ by ste mali záujem o jej predobjednávku, ktorú ak zrealizujete do 13. októbra, získate ako darček práčku QuickDrive WW90M649OPM/ZE v hodnote 909 € zdarma. Kapacita práčky je až 9 kg bielizne a skracuje čas prania až o 50 % bez znižovania pracieho výkonu.

Televízor Samsung The Frame

Okrem smart chladničky bol predstavený i prepracovaný televízor The Frame, tiež z dielne Samsungu. Spája v sebe umenie, dizajn a technológiu QLED.

televizor samsung the frame

Juhokórejský výrobca stavil predovšetkým na jedinečný dizajn. Klasickému televízoru vdýchol nový život vďaka vymeniteľným rámom dostupným v štyroch farbách (biela, béžová, hnedá a čierna), ktoré je možné aplikovať na rám televízora magnetickým pôsobením. Docielil tým splynutie televízora so zariadením interiéru, pretože pôsobí ako obraz.

TV samsung the frame

Galéria vo vašej obývačke

Keď je The Frame vypnutý, na TV sa zobrazujú umelecké diela vďaka režimu Umenie. Vybrať si môžete naozaj zo širokej škály, či už ide o farby, rôzne objekty, vlastné fotografie, ale tiež svetoznáme umelecké diela. Je možné načasovanie si jednotlivých dizajnov umenia po dobu či už napríklad 30 minút, ale tiež i 12 hodín.

samsung the frame

Art Store ponúka unikátny obsah dizajnov. Vyskúšať si ho môžete na 31 dní zdarma vďaka skúšobnej verzii. Po jej uplynutí je možné predplatenie Art Store za 5,99 €/mesiac bez DPH alebo výhodných 19,99 €/rok bez DPH. Aktuálne ponúka Samsung 1 + 3 mesiace zdarma od aktivácie.

the frame aplikácia

Skvelou vychytávkou je i evidovanie vašej prítomnosti. Znamená to, že akonáhle televízia zistí vašu prítomnosť, môžete si užívať prednastavené umenie bez nutnosti zapínania TV. V opačnom prípade, teda pri vašom odchode, sa TV vypne a automaticky šetrí energiu.

Jednoduché ovládanie

Ľahkú kontrolu nad pripojenými zariadeniami a obsahom získate vďaka riešeniu One Remote Control a vášmu smartfónu. Jediným ovládačom dokážete prispôsobiť nastavenia a nájsť nové vizuály zobrazenia. Jednoduché vyhľadávanie, jednoduché používanie.

A čo ceny?

Samsung vyrobil túto unikátnu TV v štyroch veľkostiach, každej prislúcha, samozrejme, aj iná cena. Samsung The Frame vo veľkosti 43″ sa bude predávať za 999 €, 49″ za 1199 €, 55″ za 1399 € a 65″ za 1799 €. Aktuálne prebieha akcia, kde dostanete výmenný rámček zadarmo. Samsung verí, že za kvalitu a krásu slávnych umeleckých diel, umiestnených vo vašej obývačke, sa oplatí priplatiť.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+