MojAndroid

Webový portál TheVerge hlási, že Samsung predstavil nový čipset pre inteligentné hodinky a nositeľnú elektroniku všeobecne. Nesie označenie Exynos W920. Prinesie vyšší výkon a zároveň nižšiu spotrebu energie z batérie. To sa pri hodinkách predsa hodí. Poďme si teda povedať niečo o tomto čipe.

Pre nový čipset sa využili energeticky nenáročné jadrá

Exynos W920 je vyrábaný najmodernejšou, 5 nm výrobnou technológiou. Ide o prvý čip pre nositeľné zariadenia, ktorý sa môže 5 nm výrobným procesom pochváliť. Ten pomáha zlepšiť výkon a efektivitu. Očakávať je možné celkovo nižšiu spotrebu energie z batérie. Procesor sa skladá z dvojice Cortex-A55 jadier a z grafického akcelerátora Mali-G68. Pre porovnanie spomenieme, že momentálne najvýkonnejší čipset z dielne amerického giganta Qualcomm, Snapdragon 888, pozostáva aj zo štvorice Cortex-A55 jadier.

Samsung Galaxy Watch3
Samsung Galaxy Watch3 | Zdroj: Redakcia


Tie sú však charakterizované ako úsporné a pracujú v prípadoch, kedy je možné šetriť energiu. Keď si Exynos W920 porovnáme s jeho predchodcom, výkon CPU sa zvýši o 20 percent, pričom grafika bude zrýchlená až o úžasných 100 percent. Jednotka Cortex-M55 potom bude dedikovaná na poháňanie funkcie Always-On Display. Počas jej činnosti je opäť možné očakávať zníženú spotrebu batérie.

Exynos W920 by sa v nových hodinkách mohol použiť už o krátky čas

Veľa vecí naznačuje, že nebudeme musieť čakať veľmi dlhú dobu, kým uvidíme využitie tohto nového čipsetu pre nositeľné zariadenia v praxi. Samsung nedávno spojil úsilie s americkým gigantom Google a dohodli sa na využívaní Wear OS na hodinkách. Nahradí tak doteraz využívaný operačný systém Tizen. Nevieme, či sa novo predstavený Exynos W920 objaví aj na Samsung Galaxy Watch 4, ktorých predstavenie prebehne už o niekoľko hodín. Necháme sa prekvapiť.

Náš tip
Samsung si patentoval nový systém pohyblivých fotoaparátov s adaptívnou clonou

10.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+