MojAndroid

Google minulý mesiac odhalil novú vylepšenú verziu operačného systému Wear OS, na ktorom spolupracoval s juhokórejským výrobcom smartfónov Samsung. Ďalšie podrobnosti teraz odhalil aj Samsung a oficiálne predstavil nové rozhranie pre svoje smart hodinky – One UI Watch.

One UI Watch ukážka
Foto: Samsung.com/sk

One UI Watch prinesie lepšiu spoluprácu medzi hodinkami a smartfónom

Nové rozhranie prinesie okrem vylepšeného výkonu a lepšej výdrže batérie aj jednoduchšiu spoluprácu hodiniek s Android smartfónmi. Samsung v prvom rade zjednotil dizajn používateľského prostredia hodiniek a bude viac podobný tomu na smartfóne. Zjednotil aj spoluprácu niektorých základných aplikácií ako napríklad Hodiny alebo Telefón. V praxi to znamená, že napríklad ak cez hodinky zablokujete telefónne číslo, automaticky sa zablokuje aj na smartfóne.

One UI Watch ukážka
Foto: Samsung.com/sk

Inštalácia aplikácií tretích strán bude jednoduchšia ako kedykoľvek predtým

Jednoduchšia bude aj inštalácia aplikácií tretích strán z obchodu Google Play a keď si do smartfónu nainštalujete aplikáciu, automaticky sa nainštaluje aj do hodiniek. Vývojári Android aplikácií taktiež dostanú prístup k zdrojom, ktoré im umožnia prispôsobiť svoje aplikácie aj pre hodinky. Samsung okrem toho sprístupní aj vylepšený nástroj pre tvorbu ciferníkov.

Samsung viac podrobností zatiaľ nezverejnil, ale pravdepodobne tak urobí pri predstavení prvých hodiniek so systémom One UI Watch. Stane sa tak už toto leto na udalosti Unpacked a pôjde o hodinky zo série Galaxy Watch, čiže očakávané Galaxy Watch4.

Samsung Galaxy Watch 3

Náš tip
Samsung Galaxy Watch4: Oficiálne rendery odhalili dizajn novinky
29.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+