MojAndroid

Osemjadrový čip Exynos 5 Octa od spoločnosti Samsung ponúka, ako už iste viete, architektúru big.LITTLE. To znamená, že štyri výkonnejšie Cortex-A15 jadrá využíva zariadenie pre náročné úlohy a druhá menej výkonná štvorica Cortex-A7 jadier je využívaná na nenáročné úlohy s cieľom zmenšiť spotrebu energie. Využívať naraz všetkých osem jadier nie je však možné. Preto bol aj pripravovaný čip od MediaTeku, o ktorom sme avizovali koncom júla, označovaný ako  “pravý” 8-jadrový procesor. To sa však má zmeniť vďaka riešeniu HMP (Heterogeneous Multi-Processing solution), ako ho nazval Samsung, ktoré bude dostupné v 4. štvrťroku.

Exynos 5 octa

HMP umožní využívať výkonnejšie A15 jadrá na úlohy s vysokou prioritou a slabšie A7 jadrá pre úlohy s nižšou prioritou bez toho, aby sa museli navzájom prepínať. Podľa informácií od spoločnosti, schopnosť využiť prístup k všetkým jadrám umožní vylepšiť 3D hry, rozšírenú realitu alebo zrýchliť prehliadanie internetu. Samsung sa však nevyjadril, či bude spomínané riešenie HMP niekedy povolené aj v niektorých modeloch Galaxy S4 alebo v novom Meizu MX 3.

Zdroj: engadget

10.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+