MojAndroid

V technologickom svete nie sú súdne spory ničím nezvyčajným. Tak isto sme si zvykli už aj na nečestný konkurenčný boj, pri ktorom si jeden výrobca robí zo svojich súperov žarty. Navzdory týmto nepekným praktikám však niektorí výrobcovia občas dokážu vojnovú sekeru zakopať. Alebo ju aspoň zahrabať pár centimetrov pod zem.

Pridá sa aj LG a BOE

Väčšinou je to najmä kvôli vzájomnej spolupráci, ktorá dokáže pomôcť obom stranám. Pred časom si to uvedomili dvaja azda najväčší rivali technologického sveta. Reč je, samozrejme, o spoločnostiach Apple a Samsung. Títo giganti sa po niekoľkých naťahovačkách a súdnych sporoch rozhodli podať si navzájom pomocnú ruku. Samsung teda začal vyrábať displeje pre iPhony, za čo dostáva od Applu peniaze.

Pri posledných iPhonoch bol pritom práve Samsung výhradným dodávateľom zobrazovačov. To sa však má s príchodom novej generácie jablčných telefónov zmeniť. Portál MacRumors totiž informoval o tom, že iPhony vyrobené v roku 2019 by mohli obsahovať aj OLED displeje od LG. Táto správa je pritom pomerne prekvapivá, keďže nedávno dostal Apple od Samsungu pokutu za to, že si objednal viac displejov, než nakoniec reálne odkúpil.

Konkurencia znižuje ceny

Náš tip
Lojalita ľudí k iPhonom klesá, prikláňajú sa na stranu Samsungu

Kalifornský výrobca teda neoslovil LG z dôvodu, že by Samsung nestíhal výrobu. Skôr chce takýmto spôsobom vytvoriť medzi dodávateľmi konkurenčný boj, vďaka čomu bude môcť kupovať panely lacnejšie. Týmto dohadom nahráva aj ďalšia informácia, ktorá zase spomína displeje od BOE. Čínsky výrobca zobrazovačov sa má tiež zaradiť medzi dodávateľov Applu, pričom sa tak má stať v roku 2020.

23.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+