MojAndroid

Lojálnosť používateľov iPhonov sa znižuje. Množstvo z nich v poslednom období prešlo na Android, informoval portál thenextweb. 26 percent používateľov iPhonu X ho vymenilo za inú značku. Vyzerá to tak, že najviac z toho profitoval Samsung, ktorý si niekoľko z používateľov strhol na svoju stranu.

Pre porovnanie, 7,7 percenta používateľov Samsungu Galaxy S9 prešlo na iPhone. V 18 percentách prípadov vymenili používatelia svoj iPhone za zariadenie od Samsungu. Podľa BankMyCell je lojálnosť používateľov Apple smartfónov najnižšia od roku 2011. Aktuálne sa pohybuje na úrovni okolo 73 percent. Pre porovnanie, v roku 2017 to bolo až 92 percent.

Apple iPhone XS

Apple zažíva prepad na najväčších svetových trhoch

Prieskum bol robený na vzorke približne 38 tisíc respondentov. Nejde síce o nijako závratné číslo, no na základe týchto zistení sú čísla pre Apple alarmujúce. V januári Tim Cook varoval akcionárov Applu, že spoločnosť očakáva pokles príjmov až o 9 miliárd dolárov. Hlavným dôvodom je oslabený dopyt po iPhonoch hlavne v Číne. To sa ešte viac prehĺbilo kauzou Huawei a USA, ktorú máme ešte stále v čerstvej pamäti. Množstvo Číňanov dalo v týchto časoch prednosť čínskym smartfónom pred tými americkými.

V poslednom období sa klesajúci trend predajov rozšíril aj do Indie. Keď si zoberieme, že Čína a India sú dva najväčšie svetové trhy, dokážu veľmi výrazne prehovoriť aj do celkových predajov. Predaj iPhonov v Indii v prvom štvrťroku 2019 klesol až o 42 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Náš tip
Apple iPhone XS vs. Sony Xperia 1: Ktorý fotí lepšie? | FOTO DUEL
20.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+