MojAndroid

Spoločnosť Samsung si na tohtoročnú výstavu do Las Vegas priniesla hneď niekoľko zaujímavých zariadení, a tak sa novému Chromebooku neušlo veľa pozoronosti. Samsung Chromebook 3 je ale nasledovníkom rady počítačov so systémom Chrome OS od Samsungu a prináša miniatúrne rozmery a menej výkonné komponenty, ktoré sa ale v spolupráci s nenáročným operačným systémom celkom osvedčili.

Novinka ponúka 11,6-palcový displej srozlíšením 1366 x 768 pixelov. To nie je pri tejto veľkosti vôbec prekvapujúce a keďže ide o menšie zariadenie s jednoduchším displejom, zrejme sa to odrazí aj na cene, ktorá zatiaľ nie je známa. Vo vnútri zariadenia sa nachádza procesor Intel Celeron N3050, ktorému pomáha RAM s kapacitou 2 GB alebo 4 GB. Vnútorná flash pamäť má kapacitu 16 GB, a tak ide o priemerne vybavený Chromebook pre menej náročných používateľov. Je teda zrejmé, že tento počítač nie je mierený pre náročných používateľov, aby plnil úlohu hlavnej výpočtovej sily. Vieme si ale predstaviť použitie nového Chromebooku ako sekundárne zariadenie, prípadne je rozumné aj jeho využitie v školách.

Samsung Chromebook 3 Cover

Hmotnosť 1,14 kg je veľmi príjemná rovnako, ako hrúbka iba 19 mm. Ide tak o veľmi kompaktné zariadenie, ktoré môže byť ideálne na cesty a prenášanie. Dalo by sa tak povedať, že sa novinka od svojej konkurencie veľmi neodlišuje, no pre úplnosť informácií si ešte budeme musieť počkať na cenu. Ako sme spomínali, tá zatiaľ predstavená nebola, no oficiálne uvedenie zariadenia na trh sa očakáva už v prvom štvrťroku tohto roku, a tak sa viac informácií dozvieme možno už čoskoro.

Zdroj: Samsung via Android Authority

7.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+