MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie už existuje na trhu a je bežne dostupné pre spotrebiteľov už nejaký čas. Napriek mnohým výhodám je najväčším negatívom fakt, že zariadenie musí byť v bezprostrednej blízkosti nabíjacej podložky. Používateľ nemôže telefonovať alebo písať správy tak, ako je to možné s klasickým káblom. To by však mohlo v budúcnosti zmeniť novým spôsobom bezdrôtového nabíjania, na ktorom podľa informácií portálu ETnews pracuje spoločnosť Samsung.

bezdrotove nabijanie magneticka indukcia

Narozdiel od súčasného spôsobu nabíjania pomocou magnetickej indukcie, Samsung pracuje na metóde, ktorá bude využívať magnetickú rezonanciu. Táto technológia nabíjania vraj umožní využívať kompatibilné mobilné zariadenie v určitej vzdialenosti od nabíjacej podložky alebo teda od zariadenia, ktoré je zdrojom energie. Technológia je podľa správy vyvíjaná v spolupráci s novozélandskou spoločnosťou PowerbyProxi, do ktorej Samsung investoval nedávno 4 milióny dolárov.

Bližšie informácie nie sú momentálne k dispozícii, no takýto spôsob nabíjania sa blíži k našej ideálnej predstave. Samozrejme všetko záleží od výsledného produktu, od dosahu nabíjania a taktiež aj od podpory zariadení a výslednej ceny. Nabíjanie magnetickou rezonanciou by malo byť dostupné pre verejnosť v polovici roka 2014.

Náš tip
Recenzia | Bezdrôtová nabíjačka Q9A s podporou štandardu Qi

Zdroj: phonearena, ETnews

15.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+