MojAndroid

Po zahltení trhu s tabletmi menších uhlopriečok a rozmerov sa povráva o vytvorení nového mobilného segmentu na trhu. Ten by mal pokryť výrobu a predaj tabletov s 12 a viac palcovými uhlopriečkami, ktoré by mali konkurovať kategórii netbookov. Vyrábať by ich nemal nik iný ako Samsung a jeho odveký rival Apple, ktorému to však potrvá zrejme dlhšie, nakoľko by takéto tablety mohli byť priamou konkurenciou pre ich ultraľahké notebooky (netbooky) Apple MacBook Air.

samsung-galaxy-tab-11-6

Podľa niekoľkých zdrojov spoločnosti už teraz pracujú na výrobe tabletov s uhlopriečkami o veľkosti 12-palcov a viac. Podľa analytikov bude totižto predaj tabletov so 7-9″ uhlopriečkou klesať, nakoľko ich funkcionalitu plne zastúpia smartfóny s čoraz väčšími displejmi. Dôkazom je napríklad Samsung Galaxy Mega 6.3, ktorý je dnes najväčším predávaným smartfónom od Samsungu. Popularita tabletov s 10″ nebola nikdy na úrovni, ktorá by výrobcov uspokojila, a preto sa rozhodli vytvoriť niečo nové, čo by malo prilákať nových zákazníkov. Menšie spoločnosti však radšej počkajú na debut “veľkých tabletov”, aby sa nepopálili tak, ako pri výrobe zariadení s 10″ displejmi, ktorých predajnosť dosahuje žalostne nízku úroveň.

Známy “tipér” @evleaks informoval na svojom Twitter účte o možnom 12,2-palcovom tablete spoločnosti Samsung. Ten by vraj mal disponovať označením SM-P900 a okrem rozlíšenia 2560×1600 pixlov a pera S Pen by mal disponovať aj novým procesorom spoločnosti Exynos 5 Octa. Uvidíme teda, či Samsung predstaví nový tablet s tak veľkým displejom a odpoveď na túto otázku získame už o niekoľko týždňov, pretože sa bude konať výstava IFA 2013, kde Samsung plánuje predstaviť niekoľko nových zariadení.

Zdroj: SamMobile

12.8.2013
 • SimSon

  Apple, Apple… myslite tu firmu, ktora tvrdila ze tablet ma mat presne 9.7″, ani o desatinu viac alebo menej? No jo, casy sa menia…

  • hrino

   Aj na ich telefone nemala nikdy uhlopriecka presiahnut 3,5″ :)))

   • Jakub Xotox Kovacs

    A plast je podradny material :D

 • Karčibáči

  10″ mam v plane kupit, asi Cube; ak sa 12″ rozbehnu bude to super :)

 • Peter Jurček

  podla mna tablet 7-8 palcov je ideal k 4,7 mobilu…ale je fakt cim vacsi displej tym viac cool :)

  • SimSon

   Nepovedal by som, ze “cool”. Pokial chce clovek na tablete aj pracovat, tak ta vacsia uhlopriecka sa fakt hodi. Tie male (7-8″) su dobre tak na citanie knih, a sem-tam surfovanie. Mobilita je u nich prvorada. U 10″ sa uz da aj nieco robit, ale pisat je na nich stale utrpenie (ak ma clovek “normalne” velke pracky). 12″ uz moze byt seriozny tablet, na prezentacie, atd. Stylus je velke +!

   • Peter Jurček

    ja som mal na mysli velke phone…tablety beriem ze kludne aj vacsie :)…i ked mne by stacil taky 8″ :)

 • mm

  Tablet na pracu je uplna blbost lepsie je kupit si ultrabook

+