MojAndroid

Spoločnosť Samsung prežíva úspešné obdobie, čo dokazujú aj odhady ich zisku pre tretí kvartál tohto roka. Očakáva sa, že Samsung dosiahne až 79,8% nárast profitu, čo by malo predstavovať profit na úrovni približne 6,29 miliardy dolárov. Do tejto sumy značne prispejú financie z mobilného segmentu (profit 1,8 miliardy), ale aj výroba polovodičov, ktorá dosiahla profit 3 miliardy. Voči predošlému kvartáliu porastie aj celkový zisk spoločnosti, a to o 7,5% na približne 41,5 miliardy dolárov. Horšie je na tom taiwanský výrobca HTC, ktorý je stále v červených číslach.

samsung-galaxy-s6-edge-htc-one-2

Spoločnosti HTC sa v Q3/2015 stále nedarí tak, ako by jej vedenie chcelo. Čistá strata spoločnosti za posledné 3 mesiace predstavuje približne 138 miliónov dolárov, pričom minulý rok v tomto období HTC taktiež stratilo, ale “iba” 18,5 milióna dolárov. Na tieto výsledky nadväzuje aj zisk spoločnosti, ktorý klesol v pooslednom kvartáli z 1,2 miliardy dolárov na 659 miliónov dolárov. Taiwanská spoločnosť sa snaží zákazníkov zaujať novými modelmi (napr. HTC One M9+ Supreme Camera), no nevieme, či im predaj týchto zariadení pomôže znížiť stratu, ktorú zaznamenali v posledných mesiacoch. Dúfame však, že sa HTC dostane z červených čísel, k čomu by im mohli pomôcť napríklad vianočné výpredaje.

Zdroj: AndroidCentral, AndroidCommunity

 

 

7.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+