MojAndroid

Najnovšie informácie z technologického sveta hovoria o tom, že Samsung aj tento rok bude vyrábať vo veľkom súčiastky pre mobilné zariadenia a počítače. Jednou z oblastí, ktorá sa v roku 2016 v továrňach Samsungu bude rozvíjať, budú aj DRAM čipy. Samsung ich plánuje vyrábať 18 nm procesom známym ako 1X-nano. Ten má znížiť výrobné náklady a priniesť spoločnosti väčší zisk.

Náš tip
Procesor Qualcomm Snapdragon 830 bude podporovať až 8 GB RAM

Produkcia týchto čipov sa má rozbehnúť v prvom kvartáli budúceho roka a 18 nm proces si majú neskôr adoptovať aj spoločnosti Micron a SK Hynix. 18 nm čipy nadväzujú na 20 nm DRAM moduly, ktoré Samsung začal vyrábať v roku 2014 – tiež ako prvý na svete. Len pre zaujímavosť, výrobná cena 4 GB DD3 D-RAM čipu bola v novembri tohto roku na úrovni 1,72 doláru, čo je o 49,1% menej ako cena toho istého modulu v januári tohto roka.

Zdroj: SamMobile

28.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+