MojAndroid

Aktuálny vývoj mobilných zariadení smeruje k jednej veci – odstráneniu bariéry medzi smartfónmi a počítačmi. Dôkazom toho nie je len neustále sa zvyšujúci výkon zariadení, ale aj projekty ako Microsoft Continuum. Aby bol smartfón schopný úplne nahradiť náš počítač, prípadne jeho výkon, budeme na to potrebovať prinajmenšom výkonný procesor a dostatok operačnej pamäte. To všetko by mohol ponúknuť nový Qualcomm Snapdragon 830, mobilný procesor, ktorý má podporovať až 8 GB RAM.

Náš tip
Qualcomm oficiálne odhalil procesor Snapdragon 820

Nový procesor Snapdragon 830 by mal niesť číselné označenie “MSM8998” a okrem toho, že by mal byť prvým mobilným čipsetom s podporou 8 GB RAM, bude vyrobený aj 10 nm architektúrou. Zaujímavosťou je, že už teraz sa hovorí o procesore Snapdragon 830, pričom na trh nebol uvedený ešte ani jeho predchodca – Snapdragon 820. Ten sa v prvých zariadeniach objaví zrejme až začiatkom budúceho roka. Technológie však napredujú obrovským tempom a tak je prirodzené, že už teraz sa hovorí o ďalšej generácii populárneho procesora. Sami sme zvedaví, aké inovácie prinesie, no aj s najoptimistickejším odhadom môžeme povedať, že sa ho dočkáme zrejme až na prelome rokov 2016/2017.

Zdroj: GSMArena

2.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+