MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Elektrické aj plug-in hybridy

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Svoj priestor tu dostane aj Mercedes-Benz, ktorý predstaví svoju aktuálnu ponuku plug-in hybridných vozidiel. Tie doplní ukážkou čisto elektrického modelu Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC. Statické modely umiestnené v priestoroch nákupného centra ozvláštnia aj testovacie modely určené na predvádzacie jazdy.

Priamo pri pódiu bude vystavený elektrický Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC a v priestoroch Atrium Optima Košice si budete môcť zblízka pozrieť plug-in hybridnú novinku Mercedes-Benz E 300 de 4MATIC či ťažiskový model Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC. Túto trojicu však doplnia aj ďalšie vystavené modely. Čo je ale dôležité, na Salóne Elektromobilov 2020 Košice sa nebudete na autá iba pozerať. Automobilka prinesie dve vozidlá na predvádzacie jazdy. Čisto elektrickú ponuku zastúpi Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC a plug-in hybridy Mercedes-Benz A 250e.

Ak sa na vás usmeje šťastie, EQC 400 4MATIC vám spríjemní víkend.

Atraktívne plug-iny

Mercedes-Benz sa do plug-in hybridov pustil naozaj vo veľkom. Ponuka je naozaj široká a navyše, ako jedna z prvých automobiliek sa rozhodla pre podporu rýchleho DC nabíjania aj v plug-in hybridoch. Významný model je rozhodne Mercedes-Benz GLE 350 de 4MATIC, ktorý ponúka takmer 100 kilometrový elektrický dojazd či nabíjanie s výkonom 60 kW. Vďaka takýmto hodnotám môžete jazdiť drvivú väčšinu vašich trás v čisto elektrickom režime, prípadne iba s minimálnou spotrebou paliva.

Veľké SUV však dopĺňajú aj kompaktnejšie plug-in hybridné modely – Trieda A Hatchback / Sedan, Trieda B, CLA kupé / Shooting Brake a GLA. Štandardom u týchto modelov je rovnaký plug-in hybridný systém pohonu. Ide o kombináciu 1,33 litrového benzínového motora s elektromotorom s výkonom 75 kW. Elektrická energia je uskladnená v 15,6 kWh akumulátoroch, pričom nabíjanie je štandardne možné cez 7,4 kW palubnú nabíjačku. Za príplatok sa dá auto vybaviť rýchlou 24 kW DC nabíjačkou.

Mercedes-Benz A 250e test phev plug in hybrid

Dojazd týchto modelov prekračuje hodnotu 70 kilometrov podľa metodiky NEDC. Nabíjanie Mercedes-Benz na vybraných verejných nabíjacích staniciach je oveľa pohodlnejšie vďaka službe Mercedes me Charge. Majitelia vozidiel EQC môžu získať na želanie prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete s 300 rôznymi operátormi verejných nabíjacích staníc v Európe (v mestách, nákupných strediskách, na parkoviskách, diaľniciach atď.).

Pohodlný prístup k nabíjacím stojanom sa uskutočňuje cez nabíjaciu kartu Mercedes me Charge, aplikáciu Mercedes me alebo prostredníctvom zobrazenia na multimediálnom displeji vozidla. Kontrolovať stav nabíjania či auta ako takého je možné cez aplikáciu Mercedes me 2020. Ak ešte neviete či je pre vás vhodný elektromobil alebo plug-in hybrid, pomôže vám aplikácia EQ Ready. Tá bude sledovať vaše reálne trasy a jazdné podmienky a vyhodnotí, či je pre vás model s alternatívnym pohonom vhodný

Ponuka sa ďalej rozširuje

Pri tomto spektre modelov to rozhodne nekončí. Automobilka aj naďalej rozširuje portfólio hybridných vozidiel s možnosťou dobíjania priamo zo siete. Mercedes-Benz aktuálne ponúka viac ako 20 modelových variantov, počnúc kompaktnými vozidla, cez sedany a kombi až po SUV. Aktuálna Trieda E po facelifte ponúka sedem plug-in hybridných variantov (sedan – E 300 e, E 300 e 4MATIC, E 300 de, E 300 de 4MATIC; kombi – E 300 e, E 300 de, E 300 de 4MATIC). Hlavnou novinkou plugin-hybridnej Triedy E je prítomnosť pohonu na všetky štyri kolesá 4MATIC.

Práve plug-in hybridné modely od Mercedes-Benz s možnosťou rýchleho nabíjania výrazným spôsobom menia spektrum využiteľnosti elektrického pohonu v týchto vozidlách. Aj za krátky pobyt v nákupnom centre je možné batériu dobiť do plnej kapacity a jazdiť ďalšie desiatky kilometrov v lokálne bez emisnom elektrickom režime. Mercedes-Benz má však v ponuke aj čisto elektrické automobily a príkladom je Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC, ktorý ponúka WLTP dojazd 370 až 414 kilometrov či podporu pre 110 kW DC nabíjanie. Na jeseň sa na slovenskom trhu objaví EQV, teda elektrické MPV plniace všetky nároky na rodinné auto, vozidlo na voľný čas či biznis automobil.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste

 

27.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+