MojAndroid

Fínska spoločnosť Jolla pred časom predstavila alternatívny operačný systém Sailfish. Ten si však veľký podiel na trhu nevybojoval. Najnovšie informácie z výstavy MWC 2017 poukazujú ale na fakt, že Jolla nadviazala nové partnerstvo so spoločnosťou Sony a svoj operačný systém prinesie na Xperia smartfóny, ktoré v súčasnosti využívajú Android OS.

Náš tip
Sony Xperia XA1 a XA1 Ultra: Vyberie si každý | MWC 2017

Partnerstvo prebehne pod záštitou programu “Open Devices” od Sony. Projekt odštartuje verziou Sailfish OS pre model Xperia X a jeho spustenie sa očakáva do konca druhého štvrťroka 2017.

Jolla Sailfish OS smartfon

Ďalšie informácie hovoria o tom, že spoločnosť Jolla nadviazala spoluprácu s nemenovaným čínskym konzorciom. Cieľom je založenie lokálneho operačného systému na základe Sailfish OS pre čínsky trh. Toto konzorcium má investovať do spoločnosti Jolla až 250 miliónov dolárov pre rozvoj spomínaného produktu. Táto správa prichádza len pár mesiacov potom, čo Jolla so svojim Sailfish OS získala oficiálnu certifikáciu ako prvý mobilný operačný systém pre firemné využitie zo strany vlády Ruska.

Náš tip
Sony Xperia XZ Premium a Xperia XZs: Horúce novinky priamo z Barcelony | MWC 2017

Obe tieto novinky spolu s príchodom Sailfish OS na Xperia smartfóny môžu pomôcť spoločnosti Jolla získať aspoň čiastočné postavenie na trhu popri systémoch ako Android či iOS. Napomôcť jej môže práve prítomnosť na spomínaných veľkých trhoch ako sú Rusko alebo Čína.

Za pozvanie na MWC 2017 ďakujeme spoločnosti Lenovo! #VsadeOnline sme vďaka Orange-u.

Zdroj: androidauthority

 

1.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+