MojAndroid

Ide v poradí už o tretiu pokutu, ktorú americká spoločnosť dostala v súvislosti s neodstránením materiálov z platformy YouTube. V decembri 2021 bola výška pokuty 7,2 miliardy rubľov (približne 72 miliónov eur) a v júli 2022 išlo o 21,07 miliardy (211 miliónov eur), informoval portál Teraz.sk.

Už tretia pokuta pre Google

Súd v Moskve uložil teraz Googlu ďalšiu pokutu, tentokrát ide o najnižšiu doterajšiu sumu – 4,6 miliardy rubľov (približne 46 miliónov eur). Dôvodom je, že z platformy YouTube opakovane neodstránila materiály, ktoré obsahujú informácie, ktoré sú v Rusku zakázané. Ide o takzvané falošné informácie o ruskej armáde a o vojne na Ukrajine, taktiež sa spomína aj propaganda LGBT a ďalšie “extrémistické” materiály.

Nemali by ste prehliadnuť:

Rusko vedie niekoľko sporov so zahraničnými spoločnosťami, ktoré sa týkajú práve obsahu a cenzúry. Tieto spory trvajú už dlhšie, no eskalovali práve po tom, ako napadlo Ukrajinu a vyvolalo tým vojenský konflikt, ktorý odsudzujú západné krajiny.

Rusko už dávnejšie zablokovalo používanie sociálnych sietí ako Twitter, Facebook či Instagram, no domáce obyvateľstvo sa na ne stále môže pripájať prostredníctvom VPN. Facebook a Instagram sú podľa Ruska extrémistické a súdy ich zakázali v minulom roku. Jedným z dôvodov bolo, že spoločnosť Meta toleruje na svojich sociálnych sieťach prejavy rusofóbie. Je to pomerne zaujímavé, pretože samotné Rusko cenzuruje všetko, čo sa mu zachce.
YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Rusko údajne kvôli bezpečnosti zakázalo používanie iPhonov, Androidy zostávajú povolené
21.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+