MojAndroid

Národný bezpečnostný úrad prostredníctvom svojho facebookového profilu informuje o koordinovanom hackerskom útoku na viaceré stránky vlády. Skupina Anonymous Russia zaútočila aj na webové lokality bánk a televízií.

Skupina Anonymous Russia zaútočila na viacero slovenských portálov

Hackerské útoky boli vykonané metódou zneprístupnenia služby, teda formou DDOS. Na dané portály bolo odosielané veľké množstvo požiadaviek. Servery ich nestíhali spracovávať, preťažili sa a stránku tak skupina hackerov z Ruska zhodila. Tí o svojich skutkoch informovali aj na sociálnej platforme Telegram. Tvrdia, že útočiť začali v piatok večer. S výsledkom útokov sa na sociálnej sieti hrdo chvália aj s uštipačnými poznámkami.

Viaceré miestne hackerské skupiny útočia na weby krajín Európskej únie a NATO, ktoré odsudzujú úkony Ruskej federácie na Ukrajine. Tentokrát sa im podarilo zhodiť stránky TV Joj, TV Bratislava, Prima banky, Privat banky a štyri vládne lokality. Národný bezpečnostný úrad zabezpečí, aby sa podobné veci nestávali a je pripravený poskytnúť asistenciu.

Náš tip
OPPO Find X6: Takto bude vyzerať nadupaný smartfón, ktorý pravdepodobne príde aj k nám
16.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+