MojAndroid

Práve sme sa dočkali prvých poriadnych fotografií “vnútorností” smartfónu Google Pixel 3 XL. Odborníci z iFixit urobili to, čo robia najlepšie, a rozobrali toto zariadenie. Samozrejme to nezabudli zdokumentovať.

Rozobratie telefónu ukázalo, že displej, ktorý spoločnosť Google použila tento rok pre svoje zariadenie, pochádza od Samsungu (a ovládač dotyku je presne ten istý, ako v Samsung Galaxy S9+). Je to teda poriadny rozdiel, keďže minuloročný Google Pixel 2 XL disponoval OLED displejom od spoločnosti LG.

Zmenu výrobcu displeja však Googlu nemožno vytýkať a zjavne toto rozhodnutie bolo správne, keďže DisplayMate udelila displeju Pixelu 3 XL najlepšie hodnotenia a displej získal aj ich ocenenie. Takéto hodnotenia v súčasnosti dosahujú iba štyri ďalšie zariadenia, a to Samsung Galaxy S9 a Note 9, rovnako ako Apple iPhone X a XS Max. Keďže všetky uvedené zariadenia (samozrejme spolu s Pixelom 3 XL) majú displeje od Samsungu, asi vidíme, kde je ukrytý úspech. :-)

Dostať sa k niektorých súčastiam je teda poriadna fuška

Každopádne, vráťme sa naspäť k rozoberaniu Pixelu 3 XL. Zariadenie získalo 4 body z 10 za schopnosť opravy – pričom 10 samozrejme znamená najjednoduchšiu opravu. Jediné skrutky vo vnútri telefónu sú štandardné Torx T3 a je tu “náplasť”, ktorá chráni batériu pred opotrebením. Lepiace časti na hydroizoláciu však robia opravy telefónu omnoho komplikovanejšími (aj keď samozrejme chránia zariadenie pred poškodením vodou).

Opravy displeja vyžadujú kompletné rozobratie telefónu. Ak je potreba opraviť ľubovoľnú súčasť, bude potreba odlepiť a následne opäť prilepiť zadný sklenený panel – čo nie je veľmi jednoduché, keďže sa tam nachádza veľa lepivých komponentov držiacich panel na svojom mieste.

Tvrdé lepidlo drží NFC súčasť prilepenú k batérii, a tiež obal reproduktora pripevnený v spodnej časti telefónu. Tesnenie obalu reproduktora musí byť porušené, ak sa chceme dostať k portom (USB-C, SIM a pod.). Matičná doska obsahuje veľa tepelnej pasty, ktorá pomáha prenášať teplo z čipov na kovový rám.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Displej Pixelu 3 XL získal od DisplayMate najvyššie hodnotenie
19.10.2018
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+