MojAndroid

V minulom roku spoločnosť Google viac-menej “pokašľala” displeje na svojich smartfónoch Google Pixel 2 XL. Displeje pozostávali z OLED mobilných panelov od spoločnosti LG. Displej určite nespĺňal štandardy iných smartfónov v tejto cenovej kategórii.

Používatelia Pixelu 2 XL mali s displejom značné problémy

Spoločnosť DisplayMate minulý rok tento displej netestovala, avšak problémy používateľov Pixelu 2 XL s displejmi boli dobre známe. Displej neveľmi dobre zobrazoval farby a efekt “fialovej škvrny” tu bol viac zrejmý ako na iných. Smartfón Google Pixel 3 XL už však testovaniu DisplayMate neunikol a dokonca získal najvyššie hodnotenia a taktiež ocenenie “DisplayMate Best Smartphone Display”.

Zo získaného hodnotenia sa však nedozvedáme žiadne bližšie podrobnosti, iba to, že sa displej Pixelu 3XL spoločnosti DisplayMate skutočne páči. Je otázne, či však treba brať toto ocenenie vážne. iPhone X tiež pred časom získal rovnaké ocenenie, avšak na stránkach DisplayMate sa pravidelne dehonestujú OLED displeje Samsungu, aj napriek tomu, že nikdy neotestovali všetky ich smartfóny.

Pixel 2 XL obsahuje spomínaný LG OLED panel, ale nevieme, aký je displej 3XL. Môže ísť opäť o LG, pričom sa šíria informácie, že kvalita LG OLEDs sa v tomto roku výrazne zlepšila. DisplayMate 15. októbra zverejní kompletnú analýzu svojho “víťazného displeja” a snáď popíše aj porovnanie s najnovšími displejmi Samsungu.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Pixel 3 a 3 XL vs konkurencia: Porovnanie veľkosti

12.10.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+