MojAndroid

Veľkosť smartfónu je jedným z dôležitých kritérií pri jeho výbere, či už hľadáte čo najmenší smartfón alebo najlepší pomer medzi veľkosťou displeja a tela. Spoločnosť Google tento týždeň predstavila svoje dve tohtoročné vlajkové lode Google Pixel 3 respektíve Pixel 3 XL a hlavným rozdielom medzi nimi je veľkosť ich displeja a teda aj celková veľkosť. Rozdiel v displejoch je až 0,8 palcov. Telo Google Pixel 3 XL je o 12,4 milimetrov vyššie a o 8,5 milimetrov širšie než telo Google Pixel 3. Ako sú na tom v porovnaní s vlajkovými modelmi Applu, Samsungu, OnePlus, Sony, LG aj minulou generáciou Pixelov ukáže nasledujúce porovnanie webu PhoneArena.

Google Pixel 3 vs konkurencia

Pre menší Google Pixel 3 bude rozmermi priamou konkurenciou Apple iPhone Xs a Samsung Galaxy S9. Oba telefóny majú síce väčší 5,8 palcový displej, ale vďaka zahnutému displeju u Samsungu a výrezu v displeji u iPhonu až nie tak rozličné rozmery. iPhone Xs je dokonca menší na výšku. Google Pixel 3 ale jednoznačne víťazí vo váhe.

Google Pixel 3 XL vs konkurencia

Google Pixel 3 XL by mal na trhu konkurovať iPhonu Xs Max, Samsungu Galaxy Note 9, OnePlus 6 alebo LG V40 ThinQ. V tejto kategórii rozmermi aj váhou jednoznačne víťazí LG V40 ThinQ.

Náš tip
Google Pixel 3 bude na spam hovory odpovedať pomocou umelej inteligencie
11.10.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+