MojAndroid

Pri predstavení včerajších smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL spoločnosť Google predstavila nové funkcie umelej inteligencie Duplex AI, ktorú by nové Pixely mali dostať prostredníctvom aktualizácie budúci mesiac. Spolu s tým by mala pribudnúť funkcia “umelej inteligencie”, ktorá by mala používateľa smartfónu Google Pixel 3 zbaviť otravných spam hovorov a telefonátov od rôznych telemarketingových firiem.

Používatelia budú môcť v telefóne zapnúť položku Call screening. V prípade neznámeho respektíve anonymného hovoru miesto klasických tlačidiel Prijať/Odmietnuť hovor umelá inteligencia sama nadviaže komunikáciu a pokúsi sa identifikovať volajúceho. Jeho odpoveď budete môcť, samozrejme, vidieť v textovej forme a taktiež sa následne sami rozhodnúť, či odpoviete na hovor, ignorujete ho, zablokujete hovory z jeho čísla alebo ho nahlásite ako spam. Funkcia bude zatiaľ fungovať len v anglickom jazyku, takže slovenskí majitelia Google Pixel 3 a Pixel 3 XL na ňu môžu zatiaľ zabudnúť. Problém spam hovorov je aktuálny aj na Slovensku. Budúci rok by mali spam hovory vo svete tvoriť až skoro polovicu hovorov.

Náš tip
Google Pixel 3 vs Pixel 2: Porovnanie generácií | TABUĽKA
10.10.2018
Zdroj: TheNextWeb

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+