MojAndroid

Pri predstavení včerajších smartfónov Pixel 3 a Pixel 3 XL spoločnosť Google predstavila nové funkcie umelej inteligencie Duplex AI, ktorú by nové Pixely mali dostať prostredníctvom aktualizácie budúci mesiac. Spolu s tým by mala pribudnúť funkcia “umelej inteligencie”, ktorá by mala používateľa smartfónu Google Pixel 3 zbaviť otravných spam hovorov a telefonátov od rôznych telemarketingových firiem.

Používatelia budú môcť v telefóne zapnúť položku Call screening. V prípade neznámeho respektíve anonymného hovoru miesto klasických tlačidiel Prijať/Odmietnuť hovor umelá inteligencia sama nadviaže komunikáciu a pokúsi sa identifikovať volajúceho. Jeho odpoveď budete môcť, samozrejme, vidieť v textovej forme a taktiež sa následne sami rozhodnúť, či odpoviete na hovor, ignorujete ho, zablokujete hovory z jeho čísla alebo ho nahlásite ako spam. Funkcia bude zatiaľ fungovať len v anglickom jazyku, takže slovenskí majitelia Google Pixel 3 a Pixel 3 XL na ňu môžu zatiaľ zabudnúť. Problém spam hovorov je aktuálny aj na Slovensku. Budúci rok by mali spam hovory vo svete tvoriť až skoro polovicu hovorov.

Náš tip
Google Pixel 3 vs Pixel 2: Porovnanie generácií | TABUĽKA
10.10.2018
Zdroj: TheNextWeb

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Bystrofúz

  Frajerka napise a telefon jej odpovie ze: Please remove this number from your contact list and do not contact me anymore!!!

 • Marián Rudkaj

  To už funguje dnes akurát si číslo musíte zablokovať ručne po tom čo dozvoní. Ono najviac mi vadí že sa to nesynchronizuje s Google účtom a teda keď si kúpim nový phone tak tie čísla čo som mal zablokované na starom už na novom nemám. Takéto detaily by mohli v Google dotiahnuť do konca. Aj to že ak mám nejaký progress v hre alebo skóre tak sa to nesynchronizuje ak mám nový telefón. Neviem či to na IPhone funguje ale vadí mi že tá synchronizácia nie je dotiahnutá do detailov.

  • Bystrofúz

   na iPhone to funguje bez problemu

  • Ľubomír Remiar

   Synchronizácia progresu v hre záleží od toho, čo to hra podporuje. Všetky hry čo som hral ja to podporovali po prihlásení sa do Google účtu. Dokonca takýmto spôsobom podporujú prepínanie “účtov”. Jedná sa hlavne o hry od Supercell

   • Marián Rudkaj

    No u mňa progress v hre je zbytočný ja nehrám hry ale vadí mi že ak si nastavím aplikáciu napr správy s dark modom tak pri novom telefóne si tento mód musím nastaviť ručné proste nastavenia apliaciia sa nesynchronizuju úplne

+