MojAndroid

Upratovanie baví len málokoho, o tom niet pochýb. Musíme sa však prekonať a pravidelne sa do toho púšťať, inak by sa domácnosť veľmi rýchlo zmenila na takmer neobývateľnú.

Boj s prachom, vysávanie a umývanie podláh predstavuje len časť zo všetkých úkonov, ktoré na nás pravidelne čakajú. Na druhej strane, patria medzi tie najčastejšie, takže je celkom prirodzené, že hľadáme cestičky ako ich zefektívniť.

Veľká pomoc našťastie prichádza vo forme moderných technológií. V tomto konkrétnom prípade dokáže s upratovaním a umývaním podláh pomôcť celá kategória pomocníkov – robotické vysávače s mopom. Zvládnu namiesto nás povysávať a dokonca aj umyjú podlahy. 

Robotický vysávač s mopom je ideálnym pomocníkom pre každého, komu sa nechce upratovať a ušetrený čas radšej bude venovať iným aktivitám ako utieraniu prachu. Ponuka robotických vysávačov s mopovaním je skutočne široká, preto prinášame prehľad tých, ktoré sa oplatia najviac.

Najlepšie robotické vysávače s mopom pre rok 2021

Toto sú najlepšie robotické vysávače s mopovaním pre rok 2021, ich kúpou neurobíte krok vedľa. Ponúkajú skvelé možnosti upratovania, ľahké a pohodlné používanie, ako aj široký zástup funkcií pre vždy čistú domácnosť. Kliknutím na názov v tabuľke sa posunutie k bližšiemu prehľadu daného modelu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Atraktívny model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro v sebe kombinuje kvalitný robotický vysávač s mopom, a to za veľmi lákavú cenu. Ide o model, ktorý trh zobral útokom svojim pomerom ceny a výkonu, pričom výrobca vedel veľmi dobre čo robí.

Na jedno nabitie zvláda upratovať až 110 minút, potom sa presunie k nabíjacej stanici a po nabití opäť pokračuje vo svojej úlohe. Jediné, o čo sa budete musieť občas postarať je vysypanie zbernej nádoby na odpad s objemom 550 ml.

Samotné nastavenie čistiaceho procesu, ako aj jeho prípadné sledovanie, vybavíte priamo cez mobilnú aplikáciu. Milovaný robotický vysávač z dielne známej firmy Xiaomi sa môže pochváliť vysokým sacím tlakom, dokonalou orientáciou v priestore vďaka senzorom a laserovej navigácii, ako aj prekonávaním prekážok do výšky 2 cm.

Za zmienku rozhodne stojí aj inteligentné mapovanie miestností, HEPA filter, podpora všetkých štandardných povrchov či bezproblémové upratovanie pod nábytkom. Sací výkon dosahuje až 2100 Pa a k dispozícii sú 3 režimy čistenia.

vysávač s mopom
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro | Foto: RobotWorld.sk

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

Robotický vysávač Mi Robot Vacuum Mop 1C opäť spadá do kategórie 2v1. Ako naznačuje aj samotný názov, okrem samotného vysávania ponúka aj mokré čistenie – mopovanie. Veľkou prednosťou tohto modelu je predajná cena, ktorá ho posúva na predné priečky najpredávanejšie robotické vysávače s mopom.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C ponúka množstvo očakávaných funkcií a inovácií pre pohodlné čistenie domácnosti. Poradí si s akýmkoľvek povrchom, povysáva aj v blízkosti stien a prekoná prekážky do výšky 1,5 cm. Vďaka svojej výške 8,15 cm sa bez väčších problémov zmestí aj pod nábytok. Vysoký sací výkon sa zase postará o to, že problémom nebudú ani koberce s dlhým vlasom.

Na jedno nabitie zvláda upratovať 40 minúť, potom sa presúva do nabíjacej stanice. Po doplnení energie pokračuje tam, kde prestal. O navigáciu v priestore sa stará 15 senzorov v kombinácii so systémom vSLAM. Na základné ovládanie a nastavenie upratovania slúži mobilná aplikácia Mi Home, v ktorej je možné prispôsobiť režim upratovania, ako aj sledovať aktuálny stav.

vysávač s mopom
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C | Foto: Mi.com

Roborock S6 Pure

Roborock S6 Pure je momentálne najpokročilejším vysávačom tejto značky. V mnohom šliape na päty známemu modelu iRobot Roombe i7+, no navyše ponúka aj mopovanie, laserové zameriavanie a pokročilý systém senzorov. Aby toho nebolo málo, útočí omnoho atraktívnejšou cenou.

Tento robotický vysávač s mopom patrí medzi modely s najlepším pomerom ceny a ponúkaných funkcií. Pochváliť sa môže vysokým sacím výkonom, dobrou výdržou, skvelou orientáciou v priestore, prepracovanou aplikáciou a rozsiahlym zástupom ponúkaných funkcií.

Vychádza z úspešného predchodcu, no v každom smere prináša vítané vylepšenia. Tichšia prevádzka, objemnejšia nádržka na vodu či nová generácia čistiacich štetiniek s vysokou efektivitou predstavuje len časť z nich.

Poteší aj čistiteľný filter E11, ktorý zachytí až 95 percent alergénov vrátane peľov a plesní. Všetky potrebné veci je možné nastaviť cez mobilnú aplikáciu, kde sa nachádza aj výber zakázaných zón, pravidlá čistenia alebo vybudovať neviditeľné steny.

Roborock S6 Pure vysávač s mopom
Roborock S6 Pure | Foto: Redakcia MojAndroid.sk

Rowenta RR 7447 WH

Tenký robotický vysávač od známej značky s mopovacím systémom Aqua Force, ktorý počas vysávania zároveň poumýva podlahu. O bezproblémovú orientáciu v priestore sa stará navigačný systém Smart Exploration 4.0 spoločne s inteligentnými senzormi. Výsledkom je efektívne čistenie miestností a ochrana pred prípadným nárazom do nábytku či pádom zo schodov.

RowentaRR7447WH ponúka tri režimy čistenia, poradí si s väčšinou tvrdých povrchov a kobercami a vďaka vysokoúčinnému filtru zachytí až 99,9 % prachu a alergénov. Upratovanie pod nábytkom nie je vzhľadom na výšku 6 centimetrov najmenším problémom, čo sa podpisuje na dokonalých výsledkoch upratovania.

Plusom je aj mobilná aplikácia v slovenčine. Na diaľku cez ňu môžete ovládať svojho robotického pomocníka, nastavíte tu časový harmonogram pre upratovanie a nechýba ani funkcia hlasového ovládania.

Prevádzková doba na jedno nabitie dosahuje 90 minút, potom sa vysávač automaticky presúva aby načerpal potrebnú energiu. Pri modeloch Rowenta rozhodne poteší aj záruka servisu na 10 rokov.

 

 

vysávač s mopom
Rowenta RR 7447 WH | Foto: Andreashop.sk

Rowenta RR7755WH

Mierne pokročilejší model z dielne značky Rowenta, ktorý je ideálnym pomocníkom v domácnostiach so zvieratami. Ide totiž o robotický vysávač s mopom, ktorý pomocou špeciálnej kefy Animal dokáže upratať aj zvieracie chlpy.

Podobne ako ostatné modely Rowenta, aj v tentokrát sa môžeme spoľahnúť na presný systém pre navigáciu v priestore a ochranu pred prípadnou kolíziou. Rowenta RR7755WH na jedno nabitie dokáže upratovať až 120 minút, potom sa automaticky presúva do nabíjacej stanice.

Vysávač je vhodný na všetky všetky druhy podláh, vrátane kobercov či parkiet. Model by vytvorený tak, aby v čo najväčšej možnej miere uľahčil upratovanie domácnosti. Okrem dobrej výdrže sa na tom podpisuje aj nádoba na smeti s objemom 0,7 litra či rôzne režimy upratovania. Problém mu nerobia prekážky do výšky 1,5 cm.

Aj v tomto prípade je k dispozícii mobilná aplikácia plne v slovenskom jazyku. Ovládanie je vďaka tomu veľmi jednoduché a poteší aj podpora pre hlasové príkazy. Rowenta RR7755WH patrí medzi modely, ktoré dokonale povysávajú a súčasne umyjú podlahu – vysáva a vytiera v jednom.

vysávač s mopom
Rowenta RR7755WH | Foto: Rowenta

Najlepšie robotické vysávače s mopom – prehľadová tabuľka

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C Roborock S6 Pure Rowenta RR 7447 WH Rowenta RR7755WH
Objem nádobky na prach 550 ml 600 ml 480 ml 400 ml 700 ml
Filtrácia HEPA filter HEPA filter HEPA filter HEPA filter Štandardný filter
Sací výkon 2 100 Pa 2 500 Pa 2 000 Pa 2 300 Pa 2 000 Pa
Mobilná aplikácia áno áno áno áno áno
Výška 9,45 cm 8,15 cm 9,62 cm 6 cm 9,7 cm
Prekonávanie prekážok do 2 cm do 2 cm do 1,5 cm ———- do 1,5 cm
Doba prevádzky na nabitie 110 minút 110 minút 180 minút 90 minút 120 minút
Povrch všetky druhy podláh, koberce, linoleum všetky druhy podláh, koberce, linoleum všetky druhy podláh, koberce, linoleum všetky druhy podláh, koberce, linoleum všetky druhy podláh, koberce, linoleum

Výber toho najlepšieho modelu pre vašu domácnosť závisí do veľkej miery od očakávaní. Po stránke funkcií medzi jednotlivými modelmi nie sú veľmi veľké rozdiely, čo je celkom logické. Výrobcovia sa zákazníkom snažia ponúknuť všetky kľúčové veci za prijateľnú cenu. Napriek tomu sa dá nájsť niekoľko rozdielov.

Ako zlatý stred pôsobí model Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C, no na aktívnejšie udržiavanie čistoty sa môže vďaka väčšej výdrži hodiť model Roborock S6 Pure. Do domácnosti so zvieratami zase najlepšie zapadne Rowenta RR7755WH kefou Animal Turbo Brush.

Náš tip
Najlepšie robotické vysávače pre rok 2021
5.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+