MojAndroid

Roborock S6 Pure je momentálne najpokročilejší vysávač tejto značky. Že nepoznáte Roborock? Roborock je čínska firma, ktorá dostala v roku 2014 investíciu od spoločnosti Xiaomi a to ju nakoplo. Od vtedy patrí Roborock do ekologického reťazcu spoločnosti Xiaomi, aj preto môžete niekde nájsť spojenie Xiaomi Roborock.

V roku 2016 vytvorili svoj prvý produkt – Mi Home Robotic Vacuum Cleaner, ktorý sa stal bestsellerom v Číne. Spoločnosti sa od vtedy riadne darí, je najpredávanejším výrobcom robotických vysávačov v Číne a dobíja si aj zvyšok sveta.

Testovaný model v mnohom šliape na päty tomu najlepšiemu – iRobot Roombe i7+. V niektorých veciach má navrch – dokáže mopovať, má laserové zameriavanie a asi 14 senzorov. Nikde nie je oficiálny zoznam, no našiel som zmienku o kompase, akcelerometri, LiDARe, počítadle vzdialenosti, výškovom senzory, senzore útesov (schodov), rýchlometri a gyroskope. Je to skrátka mašina plná špičkovej technológie.Technické špecifikácie

Rozmery 35 x 35 x 9,65 cm
Hmotnosť 3,5 kg
Doba prevádzky až 2,5 hodiny
Kapacita batérie 5200 mAh
Hlučnosť 59 – 64 dB
Kapacita nádržky na vodu 180 ml
Kapacita nádržky na prach 480 ml

 

alza affiliate Roborock S6 Pure Čierny
datart affiliate Roborock S6 Pure Biely
andreashop affiliate Roborock S6 Pure Biely
mp3.sk affiliate Roborock S6 Pure Čierny
hej sk affiliate Roborock S6 Pure Biely

Roborock S6 Pure: Obsah balenia

Balenie je na robotický vysávač celkom štandardné, akurát zamrzí to, že pri takej cene nepribalili už aj náhradné diely. Náhradnými dielmi mám na mysli kefy, filter a mopovacie handričky. Poteší však, že prvé zapojenie a spojazdnenie vysávača je celkom ľahké a rýchle.

Menšia brožúrka vám povie, aby ste si stiahli aplikáciu Roborock cez QR kód alebo priamo z Obchodu Play. Musel som si však prečítať aj väčšiu brožúrku, pretože som nevedel ako pripojiť vysávač na Wi-Fi sieť. Nepotrebujete to, ak nechcete ovládať a kontrolovať vysávač mobilom, no tým sa oberiete o kopu zaujímavých vychytávok.

V krabici nájdete:

 • Vysávač Roborock S6 Pure
 • Nabíjaciu stanicu s káblom
 • Podložku k nabíjacej stanici (ak by ste náhodou nabíjali vysávač aj s mopom)
 • Nádržku na vodu
 • Nádržku na prach (vo vysávači)
 • Nástroj na údržbu vysávača (vo vysávači)
 • Brožúrky

Roborock S6 Pure

Niektorým môže v balení chýbať virtuálna stena, no ja som ju nikdy nepotreboval. Tzv. No-go zóny totiž nastavíte aj z mobilu. Zíde sa vám to hlavne pri miestach kde máte káble na zemi, vysávač sa môže kolieskom do nich zamotať.

Konštrukcia a dizajn: Klasický Xiaomi/Roborock dizajn trochu modernejšie

Vysávač som dostal v peknej bielej farbe, ale dostupný je aj v čiernej. Vysávač má celú konštrukciu vyrobenú z pevného, matného a mierne drsného plastu. To zaručuje, že nechytá odtlačky (niečo, čo nemám rád na lacnom Lenove E1, ktoré mám taktiež doma), avšak prach naň padá tak či tak. Keďže je vysávač v bielej farbe, každý kúsok prachu na ňom doslova žiari. To znamená, že ak ste poriadkumilovný, budete ho utierať asi každý deň.

Tak ako väčšina vysávačov, aj tento má kruhový tvar, čo ho znevýhodňuje v rohoch miestností. Nedokáže vám totiž úplne povysávať rohy, čo môžete vidieť aj na fotkách môjho testovacieho rohu. Ak by mal vysávač hrany a bol by napríklad štvorcový, vedel by tam bez problémov vojsť. Toto je jedna z vecí, prečo nie som tak celkom fanúšikom robotických vysávačov.

Roborock S6 Pure

Vysávač má na hornej strane tzv. vežičku, v ktorej je umiestnený LiDAR senzor (inak povedané lasery), ktoré mu pomáhajú vidieť svoje okolie a merať vzdialenosť od prekážok. Vežička slúži aj ako výškový senzor, ak by vysávač vošiel pod nízky nábytok, nezasekne sa, pretože pri dotknutí zmení smer a hľadá miesto, kadiaľ prejde. Pri vežičke sa nachádzajú dve tlačidlá – zapnutia/vypnutia a tlačidlo “Domov”, ktoré pošle vysávač do nabíjacej stanice.

Na prednej stane nájdete nárazník, ktorým vysávač deteguje nárazy. V ňom nájdeme aj prijímač signálu z nabíjacej stanice, aby vysávač vedel kam sa má vrátiť.

Na zadnej strane nájdete veľké prieduchy, ktoré podľa slov výrobcu umožňujú vysávaču dosiahnuť sací tlak až 2100 Pa. Celkom silno z nich vysávač vyfukuje vzduch na najvyššom nastavení a príjemne vás to ochladí v lete.

Na vrchu ešte nájdete veko, ktoré skrýva nástroj na očistenie kief, nádobku na prach, Wi-Fi kontrolku a reproduktor. Reproduktor je tu na to, aby vysávač s vami dokázal rozprávať. Teda skôr vám len oznámi keď dokončí vysávanie, keď sa nabíja a podobne.

Na spodnej strane nájdete jednu okrajovú kefu, jednu veľkú kefu v strede, dve kolieska a pár senzorov, ktoré zabránia vysávaču, aby spadol zo schodov.

Prvé vysávanie s Roborock S6 Pure

Vždy, keď položíte vysávač Roborock S6 Pure do novej miestnosti je to vcelku zaujímavý proces. Vysávač sa pár sekúnd bude krútiť na mieste dookola a aplikácia vám povie, že vysávač spoznáva svoje okolie. Následne uvidíte v aplikácii priebežnú mapu, ktorá sa bude zdokonaľovať podľa toho, kde všade vysávač zájde a z ktorých uhlov uvidí vašu miestnosť. Vysávač si dokáže pamätať viacero miestností a je dostatočne inteligentný na to, aby po zapnutí miestnosť rozoznal.

Dole schodmi ho nepošlete

Vysávanie začína vždy po okrajoch miestnosti a tak aj končí. Potom, čo vysávač prvýkrát prejde hranicu miestnosti sa začne pohybovať po strede miestnosti v tvare písmena Z. Takto miestnosť prejde dvakrát.

Dvakrát preto, lebo jeho polomer otáčania je mierne väčší, takže pri otočení vynechá ako keby jeden riadok miestnosti, ale on sa neskôr vráti. Koniec vysávania prebieha podobne ako jeho začiatok – vysávač obehne miestnosť po okraji a oznámi dokončenie vysávania. Nakoniec sa už len pokúsi nájsť svoj nabíjací dok.

Roborock S6 Pure: Aplikácia

Na pripojenie na Wi-Fi, nastavenie plánov vysávania, sledovania polohy a kopy iných nastavení potrebujete aplikáciu. Tú nájdete v Obchode Play pod jednoduchým názvom Roborock a ozaj sa mi páči. Má široké množstvo nastavení, umožňuje uchovávať a vysielať upozornenia do mobilu a mnoho iného. Vysávaču taktiež dokážete aktualizovať firmvér, čo som využil hneď pri prvom nastavení. Vraj mu to vylepšilo detekciu prekážok, UI a opravilo chyby.

Roborock
Roborock
Developer: Roborock
Price: Free
 • Roborock Screenshot
 • Roborock Screenshot
 • Roborock Screenshot
 • Roborock Screenshot

Roborock aplikácia

Aplikácia dokáže toho naozaj veľa. Páčia sa mi aj také vtipné alebo milé detaily ako animácia s vysávačom, mačkou a človekom na hlavnej obrazovke aplikácie. Taktiež sa mi páči to, že aplikácia si pamätá všetky notifikácie a môžete si ich prezerať v podobnom okne, v akom si prezeráte SMS správy.

Je tu možnosť zmeniť hlas vysávača a jazyk, v ktorom sa k vám prihovára. V menu nájdete poľštinu, ukrajinčinu, angličtinu a pár iných jazykov, ale v čínštine nájdete aj rôzne charaktery vysávača. Váš vysávač môže znieť strašidelne ako robot alebo ako drak, ako Číňanka alebo kopa ďalších vecí.

Toľko funkcií, že sa mi ledva zmestia do recenzie

Aplikácia vám umožňuje poslať vysávač na konkrétne miesto na mape, ktoré si zvolíte. Umožňuje vám tiež ukladať a vytvárať mapy, editovať ich (zakázať vysávaču ísť na isté miesta, vytvoriť virtuálne steny, či vytvárať prioritné zóny, v ktorých má vysávač vysávať).

Ak vysávač označil celý váš byť ako jednu miestnosť, v aplikácii nájdete možnosť celú parcelu rozdeliť na jednotlivé miestnosti. To vám následne zjednoduší čiastočné upratovanie. Ak budete mať neporiadok v kuchyni, zvolíte miestnosť Kuchyňa a vysávač tam príde.

V nastaveniach vysávača nájdete rôzne možnosti vysávania, nastavenie doby, kedy vás nemá rušiť, viete si naplánovať jednotlivé vysávania a mnoho ďalších. Kobercový mód zaistí, že ak vysávač deteguje koberec, zvýši výkon, aby vytiahol všetku špinu z koberca. Škoda len, že v dome nemáme ani jeden koberec, kde by som to otestoval.

Ak vysávač vynechá nejaké miesto alebo sa vám niečo niekde rozsype, môžete využiť diaľkové ovládanie a vyčistiť to miesto manuálne. Trochu sa mi nepáči, že odozva diaľkového ovládania bola sem tam veľmi oneskorená. Vysávač niekedy menšie príkazy (ako mierne otočenie) úplne odignoroval. Nemal slabú baterku, zvyčajne sa mi to dialo aj keď mal nad 50 %.

Aplikácia vás upozorní aj na údržbu. To sa mi síce nestalo, nakoľko som nevysával aspoň 30 hodín (toľko potrebujú senzory na zanesenie). No ak sa to stane, aplikácia vám ukáže, ktoré senzory potrebujú vyčistiť a ak ich vyčistíte, nezabudnite to potvrdiť v aplikácii, ktorá resetuje počítadlo.

Roborock S6 Pure
Vysávač je ľahký na údržbu

Cez aplikáciu dokážete aj nájsť robota. Stlačením frázy Find my robot sa vám vysávač ohlási. To využijete v prípade, že prídete domov a vysávač nenájdete vo svojom doku. Ak má ešte šťavu, odpovie vám Hi, I am here!

Mopovanie

Roborock S6 Pure obsahuje nádobku na vodu, ktorá má 180 ml. Je to menej ako Lenovo E1, ktoré mám doma a má nádobku s objemom až 300 ml. Na spodnej strane nádobky je malý posuvník, ktorým nastavíte, koľko vody chcete aby vypúšťala.

Následne ju jednoducho zapojíte pod vysávač a vysávač ju deteguje. Pri mopovaní ide na nízke otáčky a pohybuje sa pomaly. Na najvyššom nastavení zanecháva len trochu vody na podlahe, asi toľko aby podlaha vyschla do 10 minút po mopovaní.

Mopovanie robotickým vysávačom však nenahradí starý dobrý mop. Ak sa chystáte zmývať zaschnuté škvrny, neuspejete. Výrobca tiež upozorňuje, že pred mopovaním by ste mali miestnosť povysávať aspoň trikrát (ja som vysával len raz). Má to jednu výhodu – handrička na spodku sa tak skoro nezašpiní.

Nevýhody robotických vysávačov

Roborock S6 Pure ma prekvapuje svojou vysokou inteligenciou, hlavne pri navigovaní a sledovaní miestnosti. Avšak osobne stále preferujem klasické zametanie podlahy. Je to presnejšie a dostanem sa všade. Na mojich snímkoch miestnosti, v ktorej vysávač býval (ikonka zeleného doku) môžete vidieť značné miesta, kam vysávač nešiel.

Sú to miesta medzi posteľou a stolíkom alebo skriňou. Taktiež sa často nedostal všade alebo sa tam dostal len čiastočne. Ten tzv. kvietok (vynechané miesto v tvare kvietku) je zase kancelárska stolička, okolo ktorej mohol behať len dookola.

V dome máme v každej miestnosti vysoký prah, takže medzi miestnosťami ho musíme prenášať ručne. Taktiež máme asi 4 medziposchodia, ktoré vysávač nedokáže obsluhovať (naučil sa už nejaký robotický vysávač chodiť po schodoch?).

Toto všetko sú pre mňa dosť vážne dôvody, prečo by som si robotický vysávač nekúpil. Ak bývate v byte (ako šéfredaktor, ktorý recenzoval iRobot Roomba i7+), tak vám robotický vysávač dokáže plne vynahradiť ručné upratovanie. Teda pod podmienkou, že máte dosť priestoru okolo nábytku, aby sa tam vošiel.

Roborock S6 Pure: Záverečné hodnotenie

Robotický vysávač Roborock S6 Pure sa právom radí medzi tie najlepšie. Má jeden z najvyšších, ak nie najvyšší sací výkon (2100 Pa), čo zaručí, že pozbiera prakticky všetky druhy malých nečistôt.

Jeho 5200 mAh batéria sa postará až o dve hodiny vysávania, ak používate Tichý alebo Normálny režim. Veľké množstvo senzorov sa zas postará o skvelú navigáciu po vašom obydlí. Aplikácia je na špičkovej úrovni, toľko funkcií, že veľkú časť z nich možno ani nevyužijete.

K funkcii mopovania mám neutrálny postoj – nenadchla no ani nesklamala. Čo vás možno sklame je trochu vyššia cena, vysávač sa predáva od 400 €. Kvalita vysávania a dosah nie je dokonalý, takže sa vám po dlhšej dobe vysávania iba robotom budú ukazovať zaprášené kútiky.

Plusy:

 • Jeden z najsilnejších vysávačov na trhu
 • Veľmi dobrá výdrž
 • Skvelé funkcie navigovania po priestore
 • Vysávač sám taktiež spozná miestnosť a miesto na mape, kde sa nachádza
 • Vcelku tichý (v tichom režime)
 • Prepracovaná aplikácia

Mínusy:

 • Bežné nedostatky robotických vysávačov (neprelezie cez prah dverí, nedostane sa všade)
 • Vyššia cena

Body: 9 / 10

7.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+