MojAndroid

Robotické vysávače sa neustále vylepšujú. Už to nie sú len tie neinteligentné kruhy, ktoré behajú po miestnosti bez nejakej logiky. Dnešné modely sa v miestnosti dokážu orientovať napríklad aj pomocou infračerveného senzoru a zmapujú ju dokonale. Samozrejmosťou je aj aplikácia v smartfóne.

V dnešnom výbere sa pozrieme na zaujímavé modely, ktoré kúpite na Slovensku s plnou dvojročnou zárukou. Väčšinou pôjde o Xiaomi vysávače, ktoré patria medzi špičku v pomere cena/výkon. Avšak máme tu aj jednu špecialitku od Neato.

Xiaomi Roborock S6 Pure

Za aktuálne výborných 355 € si môžete kúpiť Xiaomi Roborock S6 Pure v čiernom farebnom prevedení. Biely vás vyjde na 356 €. Vo vnútri sa nachádza výkonný štvorjadrový procesor s umelou inteligenciou, ktorý vypočíta najefektívnejšiu trasu čistenia každej miestnosti. Nechýba ani obľúbený infračervený senzor, vďaka ktorému dokáže miestnosť  zmapovať ešte lepšie.

Xiaomi Roborock S6 Pure
Xiaomi Roborock S6 Pure | Zdroj: Roborock.com

Vďaka 360° snímaniu sa jednoducho vyhne schodom a nájde si cestu z problémových miest. V aplikácii mu môžete jednoducho nastaviť zóny, ktoré bude mať zakázané. Nastaviť si môžete aj to, v akom poradí bude vysávať jednotlivé miestnosti.

Neato Botvac D5 Connected

O tejto značke ste možno nepočuli, no tento konkrétny model patrí v pomere cena/výkon medzi absolútnu špičku. Neato Botvac D5 Connected kúpite aktuálnu cenu 600 eur v e-shope Danimani ponúka naozaj veľa muziky. Medzi jeho najdôležitejšie vlastnosti patrí silný sací výkon a s ním spojená vysoká kvalita vysávania. Vďaka dizajnu v tvare písmena “D” výborne povysáva aj rohy miestností.

neato botvac d5 connected
Deato Botvac D5 Connected | Zdroj: Danimani.sk

Samozrejmosťou je možnosť ovládania prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Povysáva všetky typy podláh a kobercov s vlasmi dlhými až 2,5 cm. Nádoba na odpad má objem až 770 ml, čo je vysoký nadštandard. Na jedno nabitie dokáže povysávať priestor s rozlohou 120 m2, stačí mu na to len 110 minút. Počas vysávania sa dokáže automaticky vrátiť na nabíjaciu stanicu, dobiť a pokračovať vo vysávaní.

Xiaomi Roborock S6

Xiaomi Roborock S6 si môžete zakúpiť aktuálne za 425 € v čiernej farbe alebo 433 € v bielom prevedení. Okrem vysávania dokáže aj mopovať. Po miestnosti sa pohybuje efektívne, vďaka laserovému diaľkomeru a špeciálnemu algoritmu si vytvorí presný pôdorys miestností. V aplikácii si okrem iného môžete vybrať či má upratať celú domácnosť alebo len jej časť.

Xiaomi Roborock S6
Xiaomi Roborock S6 | Zdroj: Roborock.com

Vo vnútri sa nachádza štvorjadrový procesor, ktorý v kombinácii so 14 typmi senzorov umožňuje, aby sa pohyboval bez najmenších problémov. Všetko je možné ovládať priamo na displeji vášho smartfónu. Využíva ventilátor s rýchlosťou 1500 otáčok za minútu a vzduch vedie cez pokročilý systém, ktorý nestráca výkon ani pri plnšom zásobníku.

Xiaomi Roborock S5 Max

Vďaka laserovému meraniu dokáže tento vysávač dokonale zmapovať váš byt či dom. Odlíši od seba jednotlivé miestnosti a aj poschodia. Miestnosti si môžete dopodrobna nastaviť a vyčleniť napríklad zóny, ktoré vysávať nebude. Xiaomi Roborock S5 Max kúpite aktuálne za cenu 378 eur.

xiaomi roborock s5 max
Xiaomi Roborock S5 Max | Zdroj: Roborock.com

Medzi jeho najlepšie vlastnosti patrí sací výkon 2000 Pa a dokáže prekonať prekážky s výškou až 2 centimetre. Samozrejmosťou je možnosť ovládať ho prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Obľúbenou funkciou, ktorú zvláda s prehľadom, je aj mopovanie.

Xiaomi Roborock S6 MaxV

Najvybavenejší, najdrahší a najpokročilejší robotický vysávač od Xiaomi. Vďaka redizajnu je až o 25 % výkonnejší ako predchádzajúci model S6. Orientácia po miestnosti je zabezpečená spoľahlivým LiDAR senzorom a po novom aj špeciálnou kamerou. Táto kombinácia zabezpečí, že jeho pohyb je ešte efektívnejší.

Xiaomi Roborock S6 MaxV
Xiaomi Roborock S6 MaxV | Zdroj: Roborock.com

Vďaka sacej sile až 2500 Pa mu neunikne žiadny prach či nečistota. Roborock S6 MaxV je možné použiť aj ako mopovací robot a na jedno nabitie vydrží pracovať až 180 minút. V eshope Danimani.sk ho kúpite sa aktuálnu cenu 523 €. Tento vysávač už máme v redakcii a začíname s jeho testovaním. Na test sa môžete tešiť už o niekoľko dní.

Všetky tieto produkty sme našli v e-shope www.danimani.sk. Ceny sa môžu časom meniť.

9.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+