MojAndroid

Vianočné sviatky oficiálne začínajú už o niekoľko dní. Každý rok sa snažíme našich blízkych potešiť pekným a užitočným darčekom, ktorý nie je vždy ľahké zohnať. Ak hľadáte šikovného pomocníka do domácnosti, ktorý by vám mohol uľahčiť život v a zároveň potešiť ako darček, určite sa môžete inšpirovať niektorým z produktov na našom zozname robotických vysávačov.

Roborock S7

Tento inteligentný robotický vysávač je najpopulárnejšou voľbou zákazníkov na Slovensku. Vysávač disponuje laserovou technológiou LiDAR, ktorá mu umožňuje podrobné zmapovanie celej domácnosti. Vylepšená rotačná kefa dokáže kopírovať aj nerovnosti na povrchu a vďaka jej dizajnu so špirálovými lopatkami je odolnejšia voči namotávaniu vlasov a chlpov. Namiesto manuálneho umývania podlahy môžete používať funkciu sonického vytierania, ktorá rozkmitá mop na spodnej časti konštrukcie až na 3 000 kmitov za minútu.

Robotický vysávač Roborock S7
Roborock S7 | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Laserová technológia pri vytieraní podlahy deteguje koberce, nad ktorými sa mop automaticky zodvihne. Pri bežnom vysávaní vysávač využíva systém HyperForce. Sací výkon 2 500 Pa nemá problém s odstránením nečistôt z podlahy a kobercov. Všetky nečistoty sa zachytávajú v 470 ml nádobe. Nádobu je však potrebné čistiť manuálne, keďže tento produkt neobsahuje vyprázdňovaciu stanicu. Na ovládanie vysávača môžete používať aplikáciu Roborock alebo Xiaomi home.

Roborock
Roborock
Developer: Roborock
Price: Free
  • Roborock Screenshot
  • Roborock Screenshot
  • Roborock Screenshot
  • Roborock Screenshot

Po pripojení zariadenia do aplikácie je možné nakonfigurovať časovače upratovania na konkrétne miestnosti, nastaviť zakázané zóny, či ovládať sací výkon na diaľku. Zariadenie je kompatibilné aj s domácimi asistentmi Amazon Alexa, Google Home a Siri. Pomocou nich sa jeho funkcie dajú využívať aj hlasovými pokynmi. O jeho výdrž sa určite nemusíte obávať. S kapacitou batérie až 5 200 mAh dokáže nepretržite pracovať až 3 hodiny.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Výkonný robotický vysávač od čínskeho výrobcu zákazníkom ponúka až tri režimy upratovania. Vysávanie, mopovanie a kombinácia oboch režimov umožní dokonalé vyčistenie povrchu. Sací výkon 2 100 Pa uskladňuje povysávané nečistoty v 550 ml nádobe. Spoločnosť dokonca ponúka aj 550 ml vodnú nádrž, ktorú je možné samostatne dokúpiť. Laserový navigačný systém s dosahom 8 metrov zabráni zbytočným zrážkam s predmetmi.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro | Zdroj: KúpSiTo.sk


Elektricky ovládaná vodná nádrž rozozná aktuálne čistený povrch a automaticky prispôsobí dávkovanie vody. Ovládanie na diaľku zabezpečuje aplikácia Mi Home, v ktorej je opäť zákazníkom umožnené nastavovanie časovača a konkrétnych miestností. Na jedno nabitie batérie vysávač vydrží približne 110 minút upratovania. Po vybití sa zariadenie automaticky vráti do stanice a po opätovnom nabití sa vráti na miesto, kde prestal.

Tip od Xiaomi pre náročnejších: Xiaomi Robot Vacuum X10+

Xiaomi Robot Vacuum X10+
Xiaomi Robot Vacuum X10 + | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pokiaľ potrebujete to najlepšie, odporúčame práve tento robotický vysávač. Ponúka špičkové parametre, no aj cena je o niečo vyššia. Vysávač sa dokáže sám vysypať, odčerpať použitú vodu a načerpať novú vodu. Mopovacie podložky si taktiež vyčistí úplne sám, dokonca ich ja vysuší.

iRobot Roomba Combo J7+

To najlepšie od prémiovej značky iRobot. Najnovší vysávač Roomba Comboj J7+ v sebe spája najmodernejšie technológie. Okrem umelej inteligencie a vyhýbaniu sa prekážok v ceste disponuje táto novinka prepracovaným systémom mopovania. Teda ramenom, ktoré dokáže mop úplne zdvihnúť, čím zabezpečí, že sa jeho mokrá časť nebude dotýkať koberca.

irobot roomba combo j7+
iRobot Roomba Combo j7+ | Zdroj: eshop.irobot.sk

Vy sa samozrejme nemusíte o nič starať, robot sa automaticky na základe senzorov rozhodne, či je potrebné mop zdvihnúť alebo nie. Vy tak máte absolútnu istotu, že váš koberec bude vždy suchý, no podlahy vyleštené.

Nechýba ani prepracovaná aplikácia iRobot HOME, v ktorej si môžete všetko dopodrobna nastaviť. Nechýba rozdelenie miestností, oblasti vysávania či automatizácia. Tú vám dokáže aplikácia navrhnúť aj automaticky.

Robotický vysávač Roidmi Eve Plus

Vysávač značky Roidmi, je jediným produktom z nášho zoznamu, ktorý sa predáva s vyprázdňovacou a zároveň nabíjacou stanicou. Vďaka nej stačí nádobu na prach čistiť len raz za niekoľko týždňov. Systém robota je prispôsobený aj na veľký počet miestností a poschodí, ktoré si samozrejme môžete sami konfigurovať. Na plánovanie upratovania a personalizované úpravy pre jednotlivé miestnosti slúži prepracovaná aplikácia ROIDMI.

Xiaomi Roidmi EVE Plus
Xiaomi Roidmi EVE Plus | Zdroj: Mi.com


Laserová navigácia LDS sníma prostredie pomocou viacerých senzorov, ktoré detegujú nerovnosti a analyzujú výšku okolitých predmetov. Navigácia v spolupráci s inteligentným senzorom TOF dokáže automaticky nastaviť bočné kefy a zmapovať aj nerovnosti povrchu do výšky dvoch centimetrov.

Roidmi Eve Plus je vybavený elektronickou nádržou na vodu, ktorá reguluje množstvo spotrebovanej vody pri umývaní podlahy. Vysávač určite poteší aj skvelou výdržou. Výrobca uvádza, že prístroj dokáže na jedno nabitie nepretržite upratovať až 250 minút.

Lauben Robot LaserVac 52BB Pet

Posledným produktom v našom zozname je vysávač od nemeckého výrobcu Lauben. Základom dokonalého upratovania je laserová technológia LaserVac. Senzory proti pádu zo schodov a proti nárazom chránia zariadenie pred poškodením. Jedným z výnimočných doplnkov je v tomto prípade diaľkový ovládač.

Vysávač Lauben Robot LaserVac 52BB Pet
Lauben Robot LaserVac 52BB Pet | Zdroj: Lauben.com


Nechýba ani hlasové ovládanie, ktoré je dostupné v češtine, angličtine a nemčine. Mapu uložených miestností si môžete ľubovoľne upraviť v aplikácii Lauben Vacuum Robot. Pre milovníkov domácich zvieratiek je ideálnym doplnkom kefa na zvieracie chlpy PetCarpet spolu s hypoalergénnym filtrom.

Lauben Robot Vacuum
Lauben Robot Vacuum
Developer: Tigmon GmbH
Price: Free
  • Lauben Robot Vacuum Screenshot
  • Lauben Robot Vacuum Screenshot
  • Lauben Robot Vacuum Screenshot

Sací výkon 2 500 Pa odstráni všetky druhy nečistôt a uskladní ich v ľahko umývateľnej nádobe. Novinkou je aj technológia FloorSafe, ktorá pristupuje šetrne k dreveným a jemným povrchom. Ak obľubujete domácich asistentov, ako Amazon Alexa, či Google Assistant, tak ich určite môžete využívať v spolupráci s aplikáciou Lauben Robot Vacuum.

Náš tip
Nadstavba Honor MagicOS 7.0 je tu. Kedy a ktoré smartfóny budú aktualizované?

25.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+