MojAndroid

V poslednom období sa medzi výrobcami smartfónov a vývojármi aplikácií rozmohla nová funkcia fotoaparátu, pomocou ktorej je možné manuálne zmeniť zaostrenie až po zosnímaní fotografie. Pomocou softvérových trikov a úprav je možné dosiahnuť efekt hĺbky ostrosti (rozmazané pozadie) podobný zrkadlovkám. Možnosti takýchto softvérových vychytávok však výrazne rozširuje spoločnosť, ktorá verejnosti priniesla fotoaparát Lytro so senzorom Light Field. Tento dokáže vytvárať tzv. živé fotografie, ktoré je možné neobmedzene zaostrovať alebo preostrovať,  v ktoromkoľvek mieste a vytvárať s nimi zaujímavé efekty.

Light field sensor, na rozdiel od konvenčných fotoaparátov, dokáže zaznamenať  celé svetelné pozadie – to sú všetky svetelné lúče, zo všetkých smerov a bodov snímaného priestoru. Pomocou týchto informácií je možné neskôr prostredníctvom špecializovaného softvéru vytvorené snímky zaostriť v ktoromkoľvek mieste, bez ohľadu na to, kde boli predtým zaostrené. Vytvárať je možné aj 3D snímky. Doteraz fotoaparáty spoločnosti Lytro fungovali na vlastnom systéme, no podľa zdroja @evleaks by ho už čoskoro mohol vystriedať OS Android.

Na trhu by sa tak podľa dohadov už v ďalšom kvartáli mal objaviť konkurent pre inteligentné fotoaparáty spoločnosti Samsung, prípadne iných výrobcov. Na to, či sa tieto správy ukážu ako pravdivé si však budeme musieť ešte chvíľu počkať. Každopádne, privítali by ste fotografické zariadenie s Androidom, ktoré by disponovalo funkcionalitou Lytro kamier?

Aké zábery sa dajú robiť s najnovším výtvorom spoločnosti, fotoaparátom ILLUM, si pozrite na videách nižšie, prípadne v oficiálnej galérii.

https://www.youtube.com/watch?v=P5q8XdhBAZg

https://www.youtube.com/watch?v=mx0HMY7E9R0

Zdroj: evleaks

10.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+