MojAndroid

Nakupujete na internetovom obchode Alza.cz alebo Alza.sk? Ák áno, tak ste určite postrehli reklamu na tablety, kde internetový obchod upozorňuje na súťaž, v ktorej mohli spotrebitelia získať tablet. Známa hláška internetovej reklamy, “100 tabletov týždenne”, však porušuje etický kódex reklamy a je zavádzajúca. Potvrdila to aj Rada pre reklamu, ktorá reklamu prešetrovala na podnet sťažovateľa.

maxresdefault

Zavádzajúcim je najmä fakt, že zadávateľ žiadnym spôsobom neuvádza, že 100 tabletov rozdáva na území Slovenska aj Českej republiky. Túto informáciu dokonca neuvádza ani v pravidlách súťaže. “Z predmetnej komunikácie môže spotrebiteľ nadobudnúť mylný dojem, že spoločnosť poskytuje 100 tabletov týždenne pre zákazníkov, ktorí si zakúpili tovar na Slovensku, čo nie je pravda,” rozhodla Arbitrážna komisia Rady pre reklamu na svojom poslednom zasadnutí.

Zdroj: omediach

16.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+