MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi sa čím ďalej tým viac presadzuje vo výkladoch slovenských predajcov elektroniky. Predovšetkým však dominuje predajom smartfónov a ďalšieho inteligentného príslušenstva. Ako ste mohli už počuť, tento čínsky gigant prednedávnom spravil zo svojho modelového radu samostatnú značku. Reč je o Redmi, ktorý je po novom podobnou dcérskou značkou, ako HONOR od konkurenčného Huawei.

Rad Redmi sa vyznačuje predovšetkým špičkovým pomerom ceny a výkonu. Nami testovaný model Redmi 7A je ukážkovým príkladom, ako má takéto zariadenie vyzerať. Stoji iba 100 € a pár drobných k tomu. Za túto cenu navyše ponúka výbornú hodnotu, no ako je pri lacnejších smartfónoch známe, všetko má svoje muchy. Dostal sa nám do rúk jeden z najlepších lacných smartfónov? Dočítate sa v práve začínajúcej recenzii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: Konzervatívna krabička a aj jej obsah

Xiaomi je veľmi známe tým, že do balenia rado zakomponuje aj silikónový ochranný obal. V prípade tak lacného smartfónu by sme asi očakávali priveľa. Dočkali sme sa 10 W nabíjačky, kratšieho microUSB kábla a sponky na vyberanie slotu pre pamäťovú kartu a dve Nano SIM karty. Samozrejme, na vrchu nesmie chýbať ani potrebná dokumentácia a samotné zariadenie.

Konštrukcia a dizajn: Príjemný do dlane

Redmi 7A je vskutku sympatické zariadenie a vôbec nám nepríde, že stojí toľko málo peňazí. Zadná strana je tvorená z plastu, ktorý však svojou povrchovou úpravou imituje hliník. Teda, aspoň v nás to vyvolalo podobný pocit. Presne tak totiž pôsobí aj v samotnej ruke. Nami testovaný čierny variant pôsobí veľmi elegantne a dizajn zadnej strany je minimalistický.

Redmi 7A 3,5 mm jack

V ľavom hornom rohu nájdeme jeden fotoaparát a pod ním nechýba LED blesk. Zadná strana je pokrytá nápismi, ako “AI CAMERA” či “Redmi designed by Xiaomi”. Na hornej hrane telefónu je prítomný 3,5 mm audio jack na slúchadlá a sekundárny mikrofón. Ten primárny sa ukrýva na samom spodku (pravá mriežka), spolu s microUSB konektorom a hlavným reproduktorom (ľavá mriežka).

Redmi 7A zapínacie tlačidlo

Pravej strane patria tlačidlá hlasitosti a tlačidlo pre zapnutie / vypnutie. Ľavá obsahuje iba slot na microSD a SIM karty. Prednej strane dominuje displej bez akéhokoľvek výrezu. Rámčeky preto nie sú najužšie, no mnohým vyhovuje práve absencia kontroverzného výrezu.

Na čele smartfónu sa nachádza reproduktor na hovory a predný fotoaparát. Spodnú bradu potom okrášľuje iba logo výrobcu. Telefón je údajne chránený odolnou nanovrstvou, ktorá ho chráni pred menším množstvom vody.

Redmi 7A microUSB konektor

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+