Na recenziu sa nám tentokrát dostal do redakcie aj jeden z najlacnejších Android 4.0 tabletov od spoločnosti Prestigio. MultiPad 5080CPRO sa svojimi parametrami radí do najnižšej triedy a tomu odpovedá aj jeho cena. Poďme sa pozrieť na to, čo môžete od tabletu, ktorého cenovka sa pohybuje už od 159€ očakávať.
Tento článok je rozdelený na viacero častí:
- časť: Konštrukcia
- časť: Displej, výkon a pamäť
- časť: Operačný systém
- časť: Multimédiá, konektivita, batéria a záver
Konštrukcia
Prestigio sa ani pri svojich najlacnejších modeloch tabletov nedá zahanbiť kvalitou spracovania. Pre ušetrenie nákladov nie sú použité prémiové materiály ako kov a výrobca sa sústredil skôr na využitie plastov. Multipad PMP5080CPRO je tak celý vyrobený z plastu, ktorý je na zadnej strane pogumovaný.
Rozširujúce konektory sú umiestnené navrchu tabletu, kde sa nachádzajú konektory mini HDMI, micro USB, 3.5mm audio jack a konektor pre pripojenie nabíjačky. Svoje miesto si tu našlo aj tlačidlo zapnutia.
Reproduktor je v tablete len jeden a nájdete ho v spodnej časti. Slot pre pripojenie micro SD pamäťových kariet sa nachádza pod krytkou v zadnej časti.
Tablet sa vďaka malým rozmerom 203 x 153 x 11 mm a váhe 490g dobre drží v ruke. Telo je pevné a lícovanie plastov presné. Nezaznamenali sme ani žiadne nepríjemné zvuky. Problém nastáva vtedy, ak zatlačíte na zadnú stranu tabletu, pri ktorom očividne dochádza k dotyku s displejom. V dôsledku toho vznikajú na displeji deformácie obrazu (vlnenie a zmena farby), ktoré sú viditeľné najmä na tmavom pozadí.
Tento článok je rozdelený na viacero častí:
- časť: Konštrukcia
- časť: Displej, výkon a pamäť
- časť: Operačný systém
- časť: Multimédiá, konektivita, batéria a záver
nechapem zmysel tabletov….je to to iste co dnesne TOP smartphony…len o nieco vacsie
ja osobne by som si tablet vzivote nekupil….ale tot moj nazor
Tablet máš v podstate ako väčší smartfón. Aj keď ty možno jeho zmysel nechápeš tak väčšina managerov by si bez neho nevedela predstaviť svoj život. Tablet sa používa ako e-book, ak si si nevšimol program Piano prezentovaný mnohými spoločnosťami (SME, BLESK…) tak tablet sa používa tiež ako newspaper-reader.
Ďalej choď sa pozrieť na playstore. Ty si myslíš, že office suite aplikácie sú pre smartfóny? Jednoducho tablet musíš brať ako pracovný nástroj.
V konečnom dôsledku aj PDA a smartfóny (hlavne blackbery a windows) boli tiež myslené ako pracovné nástroje a to, že ty a mnohí iní používajú najmä sekundárne funkcie (hry) to je už iná kapitola.
Myslím si, že zmyslu smartfónov by si už mal rozumieť.
Pls ludia vedeli by ste mi niekdo poradit? Myslite si ze by to utiahlo GTA III ?
nie. ja ho mam a neutiahne to ani critical strike bez seknutia na lowest kvalite. aj blitz brigade ma problemy… pokazene textury… neutiahne nic, len hru pou :-) :-) :-) (bez seknutia:-) )
este utiahne minecraft a tiez bez seknutia ale vela inych ne
Dakujem za odpoved aj ked uz som odvtedy co som to pisal vystriedal 3 tablety kedze som to pisal asi 2 roky dozadu :D a predal som vsetky a skoncil som na Samsung galaxy note 2 ktory je ako tablet a pritom aj super silny fon. Mam v plane Note 3.