MojAndroid

Vision je šikovný malý telefón od výrobcu Huawei. Smartfón sa svojou cenou zaraďuje do kategórie najlacnejších smartfónov a tomu odpovedá aj jeho výbava. Napriek tomu však prekvapil vo viacerých oblastiach a okrem ceny zaujal aj svojim dizajnom a kvalitou spracovania. Poďme však pekne poporiadku.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. Konštrukcia
  2. Displej, hardvér a výkon
  3. Operačný systém a aplikácie
  4. Foto, video, hudba a zvuk
  5. Konektivita, batéria a záver

Konštrukcia

Huawei Vision je na rozdiel od väčšiny lacných telefónov vyrobený naozaj s precíznosťou a s dôrazom na kvalitné materiály. Podobne ako HTC využíva zliatinu hliníku a tzv. unibody konštrukciu, ktorá smartfónu zabezpečuje pevnosť a autentický dizajn. Mobil sa vďaka svojim zaobleným hranám a malým rozmerom veľmi dobre drží v ruke a zároveň ho nie je problém prenášať ani vo vrecku nohavíc.

Predná strana telefónu je štandardne vybavená. Nájdete tu 3,7 palcový displej, štvoricu podsvietených kapacitných tlačidiel a reproduktor, okolo ktorého sú umiestnené  predná kamera, svetelný a proximity senzor. Ovládanie hlasitosti umiestnil výrobca na ľavý bok zariadenia.

Tlačidlo pre zapnutie telefónu spolu s 3,5mm audio jackom pre pripojenie slúchadiel nájdete v hornej časti. MicroUSB port pre nabíjanie alebo prepojenie s PC je klasicky umiestnený zospodu.

Zadný kryt batérie je vyrobený z jednoliateho kusu kovu a plynule prechádza do prednej časti. Nevýhodou tohto typu konštrukcie je v prípade Huawei integrovaná batéria, ktorú nie je možné vybrať. Spodný plastový kryt po jeho vysunutí odkryje sloty pre SIM a pamäťovú microSD kartu. Horná časť integruje fotoaparát s LED bleskom a hlasitý reproduktor.

Kvalita konštrukcie je skutočne na vysokej úrovni a môžeme povedať, že Huawei Vision predbehol v tejto oblasti aj niektoré modely z vyššej triedy. Jediným mínusom konštrukcie Huawei Vision je nemožnosť vymeniť batériu.

Hodnotenie  |  Konštrukcia  9/10

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. Konštrukcia
  2. Displej, hardvér a výkon
  3. Operačný systém a aplikácie
  4. Foto, video, hudba a zvuk
  5. Konektivita, batéria a záver
24.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+