MojAndroid

Displej

Ako sme už vyššie naznačili, HTC One S disponuje novou generáciou SuperAMOLED displeja s qHD (540 x 960 p.) rozlíšením vykresleným na uhlopriečke 4,3″. To všetko znie veľmi pekne, no displej trpí z časti PenTile pixelizáciou, čo v preklade znamená voľným okom viditeľné pixely na displeji (ktoré si inak bežný používateľ za celú dobu používania nemusí ani všimnúť a možno ani nevšimne). V porovnaní s LCD2 displejom, ktorý má HTC One X je teda v tomto parametri One S o čosi horším. V neprospech nového SuperAMOLED displeja hrá aj slabšia viditeľnosť na priamom slnku, ktorá je na hranici prijateľnosti danej triedy. Odpoveď na tak často kladenú otázku, ktorý z dvojice najnovších One modelov má lepší displej, je tak zodpovedaná. PenTile pixelizácia je však len detail, preto sa určite nenechajte odlákať od kúpy tohoto smartfónu takýmto malým “nedostatkom”. Na konci už len dodáme, že displej nového HTC One S dokáže zosnímať naraz 5 dotykových bodov, no pre ich podporu musíte v nastaveniach odškrtnúť možnosť HTC Gestá, inak vám displej zaznamená naraz len 2 dotykové body. Za slabšiu čitateľnosť na priamom slnku a PenTile pixelizáciu od nás získava displej hodnotenie 8/10.

Výkon a pamäť

V úvode sme napísali, že HTC One S môžme označiť za najvýkonnejšie dvojjadrové Android zariadenie na našom trhu. Toto tvrdenie je podložené výsledkami vo výkonnostných testoch, ktoré si môžete prezrieť nižšie. HTC One S disponuje novou generáciou 2-jadrových S4 Snapdragon procesorov, ktoré sú označované ako Krait. Za ich vysokým výkonom stoja dva jadrá vyrábané 28nm technológiou, každé taktované na 1,5 Ghz a s architektúrou ARMv7. K rýchlosti vykresľovania značne prispieva aj grafický čip Adreno 225, ktorý si svoju prácu odvádza viac než dobre. Výkonnostnú trojicu uzatvára 1 GB operačnej pamäte RAM, ktorá dokáže uspokojiť každú vašu potrebu. Reakcie smartfónu sú v každom ohľade veľmi rýchle, telefón nezaváhal pri žiadnej požiadavke a v niektorých testoch si počínal lepšie ako HTC One X, čo bolo spôsobené hlavne tým, že procesor, ktorý je v S-ku, vykresľuje všetky procesy na displej s menšou uhlopriečkou a hlavne rozlíšením.

Názov testovacej aplikácie

Výsledok

AnTuTu Benchmark

7049

Quadrant Professional

5059

SmartBench 2012

PI 2984 / GI 3309

Vellamo

2373

NenaMark 2

60,7 FPS

dyerware.com


dyerware.com


dyerware.com


Čo sa pamäte týka, HTC One S prichádza na trh v jedinom variante so vstavanými 16 GB internej pamäte, z čoho je pre používateľa dostupných niečo viac ako 12 GB. Slot na microSD kartu tu teda budete hľadať márne. HTC však myslelo na používateľov, ktorí budú potrebovať ešte viac pamäte a preto čiastočne nahrádzajú možnosť ďalšieho rozšírenia pamäte poskytnutím 23 GB priestoru v Dropboxe zadarmo na dva roky. Ten si však vyžaduje prístup k internetu, čo je veľká nevýhoda pre tých, ktorý majú nižší dátový paušál alebo nedajbože dátovým paušálom vôbec nedisponujú. Tí sú potom odkázaní na Wi-Fi pripojenie.

    

Výkonnostne je na tom HTC One S viac než dobre, o čom svedčia aj vyššie uvedené výsledky z testov. Aj keď nás mrzí absencia microSD slotu, výkon a pamäť hodnotíme na 10/10.

  1. Tento článok je rozdelený na viacero častí:
    1. časť: Úvod, konštrukcia a dizajn,
    2. časť: Displej, výkon a pamäť,
    3. časť: Operačný systém a aplikácie,
    4. časť: Foto a video,
    5. časť: Hudba a zvuk,
    6. časť: Komunikácia a konektivita,
    7. časť: Batéria, záver a celkové hodnotenie

30.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+